Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR

Ići dole 
+3
šone
neso.s
wom griffith
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 5:30 pm

Pa to sam mislio jer su stvarno jednake,dosta si uhvatio mladi od njih,je li koristiš dadilje????Uglavnom kvalitet se vidi o tome ne treba trošiti riječi...Koliko ostavljaš leći iduću godinu'??pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 8:31 pm

Ne koristim dadilje za lezenje dobosara, moje iskustvo je pokazalo da za to nema velike potrebe, doduse desi sa da neki par povremeno pravi malo problema prvenstveno zato sto su vrlo zivahni pa cak i agresivni, ali kada se nameste u svoje boksove onda je sve na svom mestu. Treba im obezbediti malo dublja gnezda sa dosta podloge, koristim livadsko seno i borove iglice, ako mi teba vise mladih od nekog odredjenog para cesto jedno mlado prebacim pod drg par a a pod ovaj stavim drugo golupce ide vec nekako i obavezno krajem petog meseca rasparujem.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 8:38 pm

Pitao sam s obzirom da sam pročitao da ih rasparuješ u maju,pa sam mislio da koristiš dadilje da malo ubrzaš reprodukciju...da dublja gnijezda se koriste kod gaćastih rasa...pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 8:39 pm

Koliko ostavljaš leći iduću godinu'?
Zaboravio sam da ti odgovorim na ovo pitanj, dosta bi mi bilo po tri para od svake boje + jos nekoliko ovogodisnjih cisto kao rezerva i da vidim hoceli vrediti da se ubace u maticu.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 8:46 pm

Naravno ne treba preterivati u količini,šta da se radi sa viškom mladi...
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyČet Nov 24, 2011 8:56 pm

aj sad malo da pričamo o tom rasparivanju, kako zašto zbog čega? ..ja lično nemam kapacitete da ih rasparujem u leto, a i ne volim da su mi raspareni tad...sad već mogu da ih rasparujem jer mi je zimi situacija drugačija, a to radim čisto da bih na prileće lakše spario kako hoću....
ne znam kod mađara je možda situacija drugačija, jer oni sami prestaju da nose tamo pred dolazak boginja, bar je meni to čest slučaj.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 7:29 am

Evo da ti objasnim moje stavove rasparivanja, iz nekog mog iskustva mislim da je dovoljno da jedna maticna zenka snese od 3 do 4 ture jaja, zatim mladi lezeni od Marta do Maja su u prednosti u odnosu na one lezene kasnije posle boginja, uspeju da izmitare , skoro sa sigurnoscu mozes utvrditi pol prilikom zimske selekcije. Takodje tvrdim da sa umerenom reprodukcijom mozes sacuvati maticnu zenku dugi niz godina, zatim pravovremenim rasparivanjem omogucices da golubovi vec krajem Novembra zavrse veliko mitarenje, to je narocito vazno za strukturne , gacaste i neznije rase golubova.Golubarnici su mi pregradjeni zicom tako da se muzjaci i zenke vide i na taj nacin izbegavam sparivanje zenki medjusobno, lepo si sam konstatovao mnogo ih je lakse naredne sezone popariti. Do sada mi se jos nije desilo da nisam uhvatio dovoljan broj mladih za podmladjivanj jata, a ako se i dogodi pa tu je i naredna sezona, evo to su uglavnom svi bitni razlozli zasto ja praktikujem rasparivanje tokom leta, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 1:27 pm

znam sve to stoji...ali ja uživam da ih vidim uparene tokom leta kako se šepure po dvorišti i to sve.. Smile

mislim ja se ne žalim na moj način rada, samo znam da je i to sa rasparivanjem dosta efikasno..ipak to je sve individualno kako ko šta više voli i preferira:)
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 3:46 pm

Ok, uzitak je uzitak, pa i jeste svrha drzanja golubova uzivanje.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 4:52 pm

pa da baš tako, ja ću moje tek sad da odvojim npr Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 5:06 pm

Berk, reci mi zasto mi slike koje sam obecao iako ih smanjim na onu velicinu koju si mi naveo imaju preko 50 KB pa nemogu da ih ovde postavim? Gde nam danas Sone nestade?
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 6:03 pm

pa ne mogu tačno da ti kažem nisam ni ja baš neki stručnjak, možda je tako slikano..pokušaj još da ih smanjiš.

tipujem da se Šone javlja u narednih sat vremena Wink
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 6:13 pm

Pa Šone je danas na poslu kao po običaju,ali me evo,evo ovako što se rasparivanja tiče dobro je to Stevan objasnio,treba izbjegavati kasnije leženje prvenstveno zbog boginja i mitarenja,ali i ja kao i Berk golubove nerasparujem,neke stvari koliko je moguće balansiram ishranom,sve do kraja januara,ne dajem sastojke koje pojačavaju spolni nagon kod golubova,golubove neforsiram sa količinom već koliko bude ja zadovoljan.Najviše sam gušana po sezoni izlegao oko 20 komada,zašto nepraktikujem rasparivanje,zato što mi se u par navrata bez obzira na žičanu pregradu uparile dve ženke,a što se tiče mladi golubova kasnije su mi kretali sa nošenjem jaja,i razmak između dva nošenja je bio bitno duži,e sad da li se to dešavalo samo meni baksuzu neznam,ali mi se to znalo ponavljati.Inače mi evo od mitarenja do danas samo jedan matični par snijeo jednom jaja,znači sami prestaju,pogotovo sa dolaskom hladnijeg vremena,e sad to su gušani,rase koje se lakše legu bi se vjerovatno ponašale drugačije.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 6:16 pm

Berk druže potpuno si u pravu što se moga javljanja tiče Laughing Laughing Laughing .Vidim vas dvojica ste danas baš bili aktivni,svaka čast,samo šteta da se još neko neuključi,ali će biti i to valjda.pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 7:48 pm

Matori NemacNEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0030cc

Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 7:51 pm

Matora NemicaNEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0045lj

Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 7:59 pm

Germanski podmladak muzjakNEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0052ld


ZenkaNEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0058vu


II MuzjakNEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0060unp

Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 8:02 pm

III Muzjak NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0069fj


Prosudite sami koliko licemedjusobno.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 8:28 pm

Kolega sad si na slatkim mukama,šta ostaviti,a šta ne.....
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 8:40 pm

Kakva je navala kupaca bojim se da cu biti primoran sve ostaviti, ali ko zna, sezona izlozbi je tek pocela, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 9:18 pm

U jednom od prošli odgovora napisao sam šta sa viškom mladi,čovjek se muči, izleže, hrani, i onda šta sa viškom.....da se ne shvati pogrešno svi mi što odgajamo sitne životinje ne radimo to zbog prodaje,jer ko u ovaj hobiji ulazi da nešto zaradi onda mu je bolje da ni nepočinje,ali ipak da se pokriju bar troškovi ishrane.Hrana je dosta poskupila u odnosu na prošle godine,kod nas dosta ljudi prestaje sa odgojem ili smanjuje broj grla,ne odnosi se to samo na golubare već i na ostale hobiste.Nemaju ljudi novca pa to ti je..... Nadam se ipak kolega da ćeš ti uspjeti naći kupca,jer ko ih kupi neće se pokajati.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptyPet Nov 25, 2011 9:52 pm

Razumum u potpunosti sta kazes, razumem i to da ne cvetaju ruze, da se nema para za razbacivanje, ali jedno nikada nisam mogao shvatiti i verovatno nikada i necu da su ljudi spremni da kupe golubove po nekih 4 do 5 eura, pa sta se sa njima moze uraditi? Pogledaj bilo koju izlozbu, vidi kvalitet eksponata, a svaki izlagac ponosno nosi pehare i diplome. Nemogu da shvatim ni organizatore sto insistiraju na dodeli tih priznanja, a jos manje sudije sto na sve to pristaju. Mislim da je to jedan od razloga sto nam je golubarstvo na ovako niskim granama, pa zsto bi neko davao neka sredsva za nabavku kvalitetnog jata kada moze i ovako na prvoj berzici kupis 10 golubova za pociju ribe i eto nama novog sampiona. Zato vise nesudim, a izlazem jednom ili dva puta u nekoliko godina. Prosle gocine sam uspeo rasprodati sav visak za relativno pristojan novac, ali sve je otislo van granica Srbije, prosto neverovatno da nikom od ovdasjih odgajivaca nista nije trebalo, znaci trenutno je takva situacija da lezes tek toliko da podmiris svoje potrebe, a za pokrivanje troskova ko te pita, sem supruge, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptySub Nov 26, 2011 8:52 am

Postavicu jos ovu sliku mog maticnog muzjaka iz incesta majka x sin i necu Vas vise zamarati,sa incestima,NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Img0029fq

naravno da su komentari dobrodosli.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptySub Nov 26, 2011 10:00 am

šta da vam kažem, kad ste sve skoro rekli..ne mogu se ne ni ja načuditi tome što Stevan kaže kako ljudi kupuju bofle za 500din recimo, sreća pa nismo takvi, recimo opet da mi idemo na kvalitet Smile))
..a eto mi i odgovora na moju i Savinu priču, gde je on rekao, ne da ne zna zašto se Stevan tako učaurio, neće da sudi, slabo izlaže..razumem te, verujem da i sam Sava to razume, ali ipak on je predsednik društva pa mora to malo drugačije da posmatra..
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 EmptySub Nov 26, 2011 5:37 pm

Kolega znam vrlo dobro zašto nesudiš,već sam pričao na tu temu,i ja ležem već neko vrijeme samo za sebe,prije ću pokloniti goluba nego ga dati u bescijenje.Ja kad kupujem hoću da je bar neki kvalitet,tako da nepitam za cijenu ako mi se dopadne,naručio sam par,i ženku, iz Hrvatske od jednog odgajivača,ti ga Berk možeš kod mene naći na fejsu,a drugi što kupuju loše golubove nikad goluba neće imati u golubinjaku to je sigurno,ali je to njihov problem....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR   NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NEMACKI DVOCUBI DOBOSAR
Nazad na vrh 
Strana 4 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» BUHARSKI DOBOSAR
» NEMACKI JEDNOCUBI DOBOSAR
» FRANACKI DOBOSAR
» BENBURSKI DOBOSAR
» DREZDENSKI DOBOSAR

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: