Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DIJAMANT ZEBA

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

DIJAMANT ZEBA Empty
PočaljiNaslov: DIJAMANT ZEBA   DIJAMANT ZEBA EmptyPet Mar 11, 2011 4:31 pm

DIJAMANT ZEBA Index.php?action=dlattach;topic=68

Staniste ovih zeba je jugoistocna Australija.Velicina odraslih ptica je 12cm.Jako interesantna i zanimljiva egzota ali malo agresivnija od drugih mada sve to zavisi od jedinke do jedinke. Pol se vizuelno kod ovih ptica ne razlikuje sem po pesmi muzjaka.Jedino posmatrajuci ptice mozemo ih razlikovati mada nekad moze to i da potraje pogotovo ako ih odgajamo u zajednickoj volijeri.Voli da boravi u blizini siblja i visoke trave zato i trebamo u volijerama saditi razno siprazje i zbunje jer ponekad hoce i u njemu da svije gnezdo.Gnezdo u takvim uslovima pravi u obliku lopte sa jednim otvorom koji izgleda kao hodnik.Gledano spolja,izgleda grubo napravljeno mada sama unutrasnjost je fino oblozena paperjem.U vreme parenja,muzjak uzme u kljunu i nosi snop trave jureci zenku."Naduva se",sagne glavu,skakuce gore-dole ispustajuci pritom tihe i duboke zvukove u vidu zujanja.Nema neku pesmu ali uspeva da osvoji zenku.Za vreme parenja se javlja velika netrpeljivost koja se manifestuje nasrtajima muzjaka cak i na vece ptice od njega.Moze da se gnezdi i u gnezdima koja joj mi ponudimo a koja su zatvorenog tipa.Zenka nosi 3-6 jaja iz kojih se mladi izlezu za 12-15 dana.Tada im trebamo davati izrendano kuvano jaje,crve brasnare,prezle i sl.Ja sam mojim pticama davao i klijalo seme prosa i nisu ga odbijale,sta vise, tamanile su ga.Mladunci sa staroscu od 4 nedelja postaju samostalni i trebaju se odvojiti od roditelja jer ih onda muzjak napada jer se oni spremaju za drugo gnezdjenje.U pocetku su mladunci sivkasto smedji sa crnim kljunom a boju dobijaju sa 3-5 meseci kao ovaj zreli primerak na slici
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 26
Lokacija : Bosanska Gradiska

DIJAMANT ZEBA Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJAMANT ZEBA   DIJAMANT ZEBA EmptyPet Mar 11, 2011 4:34 pm

DIJAMANT ZEBA Images?q=tbn:ANd9GcQ-0i-QMPx7rqEr0VAlFuQIdEa4TsKzprzHPjZpVMjsRGCYhmgslA
Nazad na vrh Ići dole
 
DIJAMANT ZEBA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BLISTAVO BELA ZEBA
» LEPTIR ZEBA(Uraeginthus bengalus)
» NEKE VRSTE ZEBA I SLIKE I DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Ptice :: Zebe-
Skoči na: