Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ENGLESKI GUSAN

Ići dole 
+3
vlada ristic
wom griffith
srpskelegende
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Mar 20, 2011 8:20 am

ENGLESKI GUSAN Pigmypouter11mj6
ENGLESKI GUSAN Pigmy20mccoll1cu3
ENGLESKI GUSAN 547pxpigmypouter1vu2
ENGLESKI GUSAN Englishpouter20for20liskj5
EVO KOJA SLIKA KO IMA STANDARD NEKA POSTAVI.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyUto Mar 22, 2011 8:38 pm

POREKLO : Engleska,gde je nastao pre vise od dva veka .

OPSTI IZGLED: Najveci od visoko postavljenih gusana,kod kojeg se moze vrsiti potpuna procena u smislu kompletne srazmernosti svih delova tela. Telo drzi toliko uspravno ,da okomita linija povucena od oka nadole dodiruju vrh srednjeg prsta na nogama. Vrlo je zivahne prirode.

GLAVA: Srazmerno velicini tela goluba je mala,glatka,zaobljena,celo umereno visoko.

OCI : Iris narandzaste,kod belih tamne boje. Ocni okvir tanak ,boja je usaglasena sa perjem .

KLJUN : Srednja duzina ,prilicno jak , kod srcastih crnih i plavih taman,a kod ostalih svetle boje. Nozdrve male i glatke .

VRAT : Sto duzi,stim bolje gusa je u naduvenom stanju u gornjem delu okrugla ,prema grudima se postepeno suzava i potpuno naleze,od potiljka sve do ramena obrazuje blagi luk .

GRUDI : Deo od guse sve do butina( nazvan prslukom) mora biti toliko dugacak,da grudna kost pomalo strci napolje .

STOMAK : Dugacak i uzan .

LEDJA :Dugacka,uzana,sa repom grade pravu liniju,izmedju ramena su nesto uvucena,prema repu naglo opadaju.

KRILA : Dugacka,uzana i jako dobro slozena,krajevi se ne smeju ukrstati.

REP : Sto uzi i sto zbijeniji. Pera su jaka i siroka,ali ne suvise dugacka. Kraj repa ne sme dodirivati zemlju .

NOGE : Visoke,duge i tesno postavljene jedna uz drugu. Pete moraju biti toliko povucene unazad i okrenute prema unutra,da se vrhovi prstiju pri pravilnom stavu medjusobno dodiruju. Butine od trupa pa sve do pete moraju biti blago unapred povijene (suvise isturene butine se smatraju grubom grskom ) . Butine i noge su oblozene kratkim mekim belim perjem . Pera moraju biti toliko povijena da ni sa koje strane gledajuci se ne smeju videti obojene noge. Prsti moraju biti oblozeni sa perima, dogackim od oko 5 cm u obliku tanjira .

PERJE : Kruto ,tesno priljubljeno i istice vitkost i elegantnost tela .

OBOJENOST : Jednobojni beli,srcasti u crnoj,tamno pravoj ,crvenoj,zutoj i srebrnasto plavoj,smedje plavoj. crveno i zuto prugastoj boji .

BOJE I SARE : Pozeljne su ciste boje. Tamno obojeni su crno plavi sa plavo obojenim repom i crnim trakama. Kod srcastih su donji deo prsluka,stomaka,krila i noge belo obojeni. Sredinom vrata od jednog do drugog oko proteze se traka u obliku polumeseca , takozvano "Srce " . Polumesec ne sme da prelazi preko ociju ( sara na potiljku smeta i onemogucava dobijanje ciste boje irisa ) . Obojene grudi moraju biti odvojene od belo obojenog stomaka sa ostrom pravom linijom . Kod srcastih crno,tamno,bledo smedje,plavo i srebnasto obojenih rep mora biti obojen ,kod ostalih boja je svetle ili bele boje .

GRUBE GRESKE : Zdepasto,dezmenkasto telo , suvise kratki prednji deo tela,nisko,siroko,raskreceno ili preusko postavljeno telo,koje sprecava slobodno kretanje,suvise spusteni polozaj , strkljavost,mestimicna operjanost nogu i prstiju,slabo razvijena gusa, nisko postavljena gusa, X noge ,drugacija boja repa .

OCENJIVANJE : Opsti utisak- velicina,stas i drzanje tela - gusa - operjanost nogu - boja i sare - boja oka .

VELICINA PRSTENA : Broja 10 .
Nazad na vrh Ići dole
vlada ristic
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.04.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: sto si stavio slike patuljastih gusana?   ENGLESKI GUSAN EmptyPet Apr 15, 2011 3:33 pm

srpskelegende ::
ENGLESKI GUSAN Pigmypouter11mj6
ENGLESKI GUSAN Pigmy20mccoll1cu3
ENGLESKI GUSAN 547pxpigmypouter1vu2
ENGLESKI GUSAN Englishpouter20for20liskj5
EVO KOJA SLIKA KO IMA STANDARD NEKA POSTAVI.
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Apr 23, 2011 10:27 pm

ovo su engleski patuljasti gušani ja ih imam 3 para simpatični su to golubovi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 9:45 am

Kolega kako ti se legu patuljasti gušani i koju boju imaš????Pozzzzz.
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: golubovi   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 10:53 am

pozz kolega imam par crvenih , par plavih i par bijelih, crveni se odlično legu plavi ništa njih ću riješit a bijeli imam još premladu ženku, koje vi boje imate i od kuda ste?
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: golubovi   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 10:55 am

moji sjede sami a vaši
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 11:13 am

Ma ne odgajam ja patuljaste gušane, dugo vremena sam odgajao engleske velike gušane,a trenutno odgajam norvič gušane u bijeloj boji a imam i dva para u žutoj boji.Ja sam iz Bos.Gradiške,a pitao sam jer znam da se englezeri loše legu pa da pitam kakvo je vaše iskustvo sa patuljastim jer ih ja nisam nikad držao a držao sam u prošlosti dosta rasa gušana ali i ostalih vrsta golubova i ptica.
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: golubovi   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 2:49 pm

ja imam i velike i male i sad su dosta dobro počeli s nesenjem i sjedenjem i večina jaja je puna
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Apr 24, 2011 3:13 pm

Bitno je da ima plodnih jaja a onda dobro poznati sistem jaja pod pismonoše i tako u krug.Odakle si ti(nećemo se persirati nisam ja tako star,nema potrebe za tim)????
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyČet Maj 12, 2011 9:52 pm

ja sam iz hrvatske, siska
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyPet Maj 13, 2011 6:21 pm

Pozdrav štitastom paunašu, odgajaš li sisačke prevrtače mislim kad si iz Siska??????
Nazad na vrh Ići dole
štitastipaunaš
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyPet Maj 13, 2011 11:36 pm

slabo mi ide s nima, zasad imam 2 para i sutra se legu jedni mali
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Maj 14, 2011 6:24 pm

Ja sam ih odgajao kad sam još išao u srednju školu i nisam imao problema što se tiče izvođenja mladih,tako da me to malo čudi,šta ćeš,valjda će te krenuti sa njima.pozzzzzz Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Jul 02, 2011 12:55 pm

izbrisane slike...


Poslednji izmenio berk dana Čet Nov 10, 2011 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Jul 02, 2011 8:18 pm

Pozdrav Ivice,je li ti to reklamiraš malo komšijine golubove Laughing Laughing :?:Neki od ovih mladih mi izgledaju malo više "gaćasti", to jest imaju duže perje na nogama nego što bi trebali,ili fotke nisu najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Jul 02, 2011 9:15 pm

pozzz Smile

pa da bio do njega pa aj malo da slikam, imaju jaše gaće ali noge imaju strašne..jedva čekam da ih vidim kad se razduvaju.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Jul 02, 2011 9:39 pm

Da djeluju mi dosta visoki na nogama,imaju lijep polumjesec i ružu.....kako se legu????
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Jul 02, 2011 10:11 pm

ima pismonoše za dadilje, oni ih uglavnom odhranjuju....uzimao je od svakojakih (oni što kupe jaja sa peska i trine pa podmeću pod dadilje) tako da nisu mu neki roditelji, mada mladi su mogu postati polako..
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Jul 03, 2011 10:25 am

tako se to kod njih obično radi,ovo su na slikama mladi golubovi,trebaju se oformiti,kod njih je noge koje zadovoljavaju i najteže dobiti...pozdrav tebi i pozdravi komšiju Laughing Laughing Laughing.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyNed Jul 03, 2011 12:05 pm

hvala hoću sigurno...biće to dobri golubovi siguran sam Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptyPet Nov 25, 2011 10:18 pm

Engliski gusan sa ialozbe u KuliENGLESKI GUSAN Sdc10563jj

Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Nov 26, 2011 5:43 pm

Pa nevidim ga baš najbolje iz ove pozicije ali na prvi pogled dosta solidan golub,e sad kolega ti si ga bolje vidio...
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Nov 26, 2011 6:05 pm

Manje vise solidan golub, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN EmptySub Nov 26, 2011 8:45 pm

To sam i mislio,engleze sam odgajao dugo,tako da ih dosta dobro poznam,ovaj ima i korektan crtež.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ENGLESKI GUSAN Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI GUSAN   ENGLESKI GUSAN Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ENGLESKI GUSAN
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» ENGLESKI PATULJASTI GUSAN
» NORVIC GUSAN
» HANA GUSAN
» STARINSKI GUŠAN:
» SLOVACKI GUSAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: