Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO

Ići dole 
+3
vlada nish
neso.s
srpskelegende
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPet Jul 15, 2011 6:41 pm

Pozdrav Berk,pa ja sam mislio da ces se ti bas prihvatiti posla sa kaisastim varijetetom,znam koliko volis da kombinujes,pogotovo boje Very Happy Very Happy Very Happy , lako je nesto izgubiti ali je tesko to isto vratiti nazad,tako i ove boje kod belorepaca,u svakom slucaju cujem da ide nabolje,sto je za pohvalu...
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPet Jul 15, 2011 8:26 pm

da volim da se igram bojama, ali bih ipak prvo hteo da počnem od kvalitetnijih primeraka (lepa glava kod belorepca je ono prvo što me privlači, a kaišasti su ti malo slabiji koliko sam primetio, mada sam video i njih sa korektnim glavama), pa posle ćemo lako Wink

a baš bih voleo da čujem šta Vlada i Mladen misle o mom mišljenju što se tiče glave kod kaišastih?? Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPet Jul 15, 2011 11:51 pm

Kao što sam rekao u ranijim postovima normal boje kod belorepaca ljudi selekcionisu decenijama dok mi sa kaišastim radimo tek nekoliko godina mada tu ima i dobrih ptica i jake glave.
Evo par slika više odgajivača.
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1050672q

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Normal9813981

mlada silverka
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1040922

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1050482edited

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1050288p

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/gugutanbluewithblackrib.jpg/]NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Gugutanbluewithblackrib[/URL]

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Crvenikaisastiredwithri

Tekir kaisasti
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 66214371

Zuta kaisasta
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 42977714
By mladenbp at 2010-10-27

Kaisasti - jato
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 81218978
By mladenbp at 2010-10-27
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 16, 2011 11:06 am

recimo da me demantuju slike, jedino šesta slika nije po mom ukusu što se glave tiče ostali su ok...nikad da naučim te vaše boje, ali mislim da je perulija nešto što mi se dopada Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 16, 2011 4:18 pm

Berk u pravu si da su generalno kaišasti slabiji ali istina je da ima i odličnih golubova među njima. Uskoro ću da postavim nazive boja sa slikama golubova da svima bude lakše.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 16, 2011 8:40 pm

Pozdrav svima,cini mi se da je Mladen rekao da se ozbiljnom selekcijom radi tek zadnje 4 godine sa kaisastim varijetetom,sto je vrlo kratko vrijeme,ali su ovi golubovi na slikama vise nego dobri,meni se licno ova boja dopada a kvalitet ce se vjerujem popraviti..stvarno su lijepi,Vlado hvala za slike,Berk znaci kreces sa belorepcima polako ali sigurno Wink Wink Wink .Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 16, 2011 10:01 pm

naravno da će se i kaišasti doterati do top kvaliteta, jer ova 2 drugara vidim ozbiljna su u tome Smile ..a ja ću na jesen kad moje malo proredim i sredim još prostora doći do nekih komada pa ću moći i ja pomognem u tome nadam se Smile

..Šone brate ova forum je na našim plećima totalno, sreća pa je otvorena ova teme pa imamo gde da piskaramo sa Vladom i Mladenom neravno Smile

POZZZ Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 16, 2011 10:34 pm

Berk kazes moras razrijediti,to znaci da si dobro legao ovu godinu,sto je za svaku pohvalu,drago mi je sto je ponovo aktivna tema o belorepcima,ja naravno uvijek volim da vidim i upoznam sve rase golubova sto vise,nisam od onih koji upoznaju par rasa i to drze.Valjda ce se jos neko ukljuciti,steta sto nas nema vise,evo da se Vlado i Mladen nisu ukljucili,ne bi culi nesto vise o belorepcima...pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyNed Jul 17, 2011 8:42 pm

ma ima ih dosta jedino mi štraseri malo zakazali, al evo sad se izvlače pomalo Smile ..sve u svemu zadovoljan sam sa podmladkom Smile

Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPon Jul 18, 2011 7:02 pm

štraseri zakazali ali zato mađarski golubovi i brineri nisu Laughing Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyUto Jul 19, 2011 11:18 am

od prilike, ne zaboravi i pilićare pomenuti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyUto Jul 19, 2011 1:25 pm

berk ::
recimo da me demantuju slike, jedino šesta slika nije po mom ukusu što se glave tiče ostali su ok...nikad da naučim te vaše boje, ali mislim da je perulija nešto što mi se dopada Smile

Evo da jos nesto naucis...Kada je glava u pitanju, a tu spada: kljun, celo, kapa, rozete i obojenost, najslabiji je golub sa druge slike (ne kao sto si ti napisao sa seste). Razlog: lose usadjen kljun, slabo celo, zalisci na kapi/rozetama itd. Sto ne znaci naravno da je neupotrebljiv, naprotiv veoma koristan primerak za dalji rad imajuci u vidu retkost kaisastih varijeteta... Ja na zalost jako kuburim s vremenom, pa ne stizem da slikam, ali pokusacu da uskoro postavim slike kaisastog podmlatka prozivedenog ove godine...mada jedan deo mladih sam vec prodao, bez da prethodno napravim njihove fotografije iz napred navedenih razloga...

Sto se tice cela kod ovih golubova to je ono sto sam dosta isticao u svojim postovima po raznim forumima, ali i na svome sajtu...verujem da ste to procitali... Celo je ono sto mora da karakterise sve niske rase golubova (a ima ih 4), i svi golubovi koji se ne isticu po ovome nisu pravi predstavnici svoje rase, svidjalo se to nekom ili ne!

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyUto Jul 19, 2011 6:44 pm

Berk,nešto si mi tajnovit sa pilićarima,naravno da ih nisam zaboravio Very Happy Very Happy .Mladene imao sam prilike da pogledam slike i tvojih i Vladinih golubova,meni se čini da su u crnoj boji najbolji,ma da su kaišasti najljepši Smile Smile Smile .pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySre Jul 20, 2011 8:47 am

ma nikad da ih slikam kako treba..moraću baš da ih pohvatam pa lepo jedan po jedan Smile

što se tiče belorepi, Mladene to je moje mišljenje...u redu taj na drugoj slici ima malo defektnu kapu i to što si još naveo (ja i ne znam toliko standard), mada onaj na šestoj za moj ukus ima jako malu glavu u odnosu na telo (mada deluje kao da je tek sa jaja sišao pa je nakostrešen što zna da zavara), takođe i kapa mu ne dolazi do izražaja, opet kažem to je moj ukus, bez uplitanja u standard previše....inače volim da imaju krupnu izražajnu glavu sa visokim i širokim čelom (i sve ono ostalo što si naveo što ulazi u sastav glave), recimo to je glava kod njih koja mi se dopada.

pozzzzz svima Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 30, 2011 2:22 pm

Evo slika golubova sa lokalnim nazivima boja.

Čekal ( crno-beli)

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 24735713724813301600210

Žut čekal ili tekir ( crne grudi crvena krila)

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Dscn5814e

Kazal ( crveno-beli)

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1050267

Mavija ( sivo-bela)

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1010368c

Žut mavija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Dscn7908q

Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 30, 2011 2:38 pm

Kanalija (žuto-bela)

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Dscn5823u

Perulija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Rscn8285

Silver

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1040929y

Gugutan

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1010527d

Bozan

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1030777y

Tekir

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1050288p

Pošto ova boja nikad nije bila zastupljena u velikoj meri ima više naziva kanalija sa kaiševima, šećerlija, žut bozan i na kraju možda najpravilnije žuti fako.

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 P1010761s

Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 30, 2011 2:44 pm

Da dodam još da sam sve navedene boje naveo u muškom rodu:

pr. kanalija (mužjak) -kanalijka (ženka), ima tu još nekoliko varijanti boja poput crnih tekira, gugutana sa žutim kaiševima , kao i peckavih varijanti osnovnih boja.

Pr.
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Peckavikija

Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 30, 2011 6:38 pm

hvala Vlado na nazivima boja Smile ..perulija i fako mi se najviše dopadaju, recimo Smile
čekamo šoneta sad Very Happy

POZZZZ Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptySub Jul 30, 2011 8:42 pm

Pozdrav svima,naravno Berk prijatelju evo i mene da prebacimo koju Laughing Laughing Laughing ,perulija meni najljepša boja uz kaišaste naravno,Vlado hvala za slike i nazive boja,a mlinarci gdje su oni,čuo sam da postoji i ta boja jedino ako nisam pogriješio naziv??!!!pozzzz.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPon Avg 01, 2011 12:14 am

Kasnio sam sa obećanim nazivima, ali bolje ikad nego nikad.

Šone u Nišu nema takav naziv za neku od boja tj. za mlinarca, moguće je da je to naziv iz Vranja za neku od gore navedenih boja.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPon Avg 01, 2011 7:45 pm

Pozdrav Vlado nikad nije kasno,sad si me zainteresirao u vezi ove boje tako da ću morati prekopati malo svoju arhivu pa ću ti onda javiti,mislim da sam dobro zapamtio naziv i čini mi se da je ta boja iščezla,ma da nisam posve siguran,kad provjerim javim ti.Pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPon Avg 01, 2011 9:06 pm

Ne verujem da je iščezla , vratili smo sve umalo nestale boje, moguće je da je to samo drugačiji naziv za neku od gore navedenih boja.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyUto Avg 02, 2011 7:32 pm

Pozdrav svima "belorepcima",naravno i Berku koji prati ovu temu i gleda šta ću ja sad izvaliti u vezi ove boje Laughing Laughing Laughing .Evo ovako,pošto sam rekao Vlado da si me zainteresirao u vezi ove boje,a ja sam po prirodi uporan,tako da sam se bacio na posao i pretražio jedan dio papirologije koju posjedujem u vezi golubarstva i odgoja ostalih sitnih životinja,uspio sam pronaći,tako da naziv boje mlinarci znači kovano crvena u kombinaciji sa bijelom.E sad,ja tu boju čini mi se nisam vidio na tvojim slikama,pa me interesuje da li je posjedujete ili je to možda neki drugi naziv koji ti koristiš sa obzirom da koliko sam shvatio ima razlike između naziva boja u Nišu i Vranju Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 40
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPet Avg 05, 2011 7:14 pm

Moguce je da je to drugi naziv za peruliju ili mozda za ovakvog goluba.

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Dscn5943p

U medjuvremenu sam razmislio mozda se tako naziva kovani boz.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 EmptyPet Avg 05, 2011 7:38 pm

Pozdrav svima,evo ovako perulija ne vjerujem da je,ne liči mi na kovanu boju,manje više svi znamo šta je kovana boja u golubarstvu,prije bi mogao da bude kovani boz,čisto moje mišljenje.Mislim da bi bilo dobro da čujemo i Mladena,pa i Berka naravno.Puno pozdrava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» NISKI VISOKOLETACI
» BUDIMPESTANSKI VISOKO LETAC
» SRPSKI VISOKO LETAC ISTORIJAT
» PRIPREMA VISOKO LETACA
» Golubovi Niški beli visokoletači i Niški belorepi letači

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Golubovi Visokoletaci-
Skoči na: