Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CANE CORSO I DEO

Ići dole 
+3
Beti i Alyy
miodrag
srpskelegende
7 posters
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptyPon Feb 07, 2011 2:27 pm


Cane Corso Standard
Standard - detaljan opis i karakteristike

Cane Corso je tipičan predstavnik molosa, poreklom sa juga Italije i Sicilije.

On je srednje veliki-veliki kompaktni, krupni i mišićavi pas. Trup ima 11% duži nego leđna visina. Leđa su ravna, široka i veoma mišićava. Ima razvijeni grudni deo. Rep je postavljen prilično visoko. U zemljama gde je to dozvoljeno, kupira se ali ne prekratko (četvrti pršljen).

Pri mirovanju rep nosi nisko, u hodu je u ravni leđa ili malko iznad. Cane corso ima "mačije šape". Vrat je jak sa vrlo malo "opuštene kože", skoro uopšte je nema (u odnosu na Napuljskog mastifa koji mu je najbliži rođak).

Glava je široka, brazda (udubljenje) među očima je izražena. Njuška je široka i ravna. Cane corso ima izrazito bistri pogled, kojim sve oko sebe posmatra i prati. Uši su proporcionalno velike u odnosu na glavu, imaju trouglasti oblik i prebačene su unapred.

Mužjaci dostizu visinu 64-68cm, ženke 60-64cm.
Težina: mužjaci-45-50kg, ženke-40-45kg.

Dlaka je kratka upadljivo sjajna i gusta. Na dodir ne sme da bude mekana! Dozvoljena je široka skala boja (crna, bež, siva, riđa, tigraste varijante itd.), mali beli znaci su dozvoljeni na grudima, oko nosa i na šapama. Oči moraju da budu tamne!

Cane corso je hrabri, staloženi, inteligentni, aktivni i verni pas. Jako je povezan za "svoje" ljude i želi uvek da bude uz njih. Boravak odvojeno od porodice smatra za kaznu tako da nije dobro držati ga u kavezu!!!

Laje samo kada se stvarno nešto dešava. Nije potrebno da ga učite odbranu-napad, ima to u sebi dovoljno izraženo. Odlično podnosi decu. Strane ljude prvo odmerava, kad vlasnik kaže da je sve u redu onda je led probijen. Prema drugim psima može da se postavi borbeno.

Uči brzo i lako. Potrebno je dogledno vaspitanje od strane staloženih ljudi. Jos odmalena se preporučuje upoznavanje psa sa raznim situacijama, psima i ljudima. Što više ljudi i pasa upozna u najranijem dobu, to će kasnije biti druželjubljiviji. Ne mislite da će zbog toga biti slabiji čuvar! Rado trči pored bicikla, ide na duže šetnje, aportuje i velika je mazulja! Skoro nikad se pri šetnji suviše ne udaljava od vlasnika.

Cane corso, prema zvaničnoj klasifikaciji Internacionalne Kinološke Federacije pripada drugoj grupi, a tu spadaju psi za odbranu i korisni psi. Što se tiče njegovog karaktera, standard ga definiše kao: inteligentnog, energičnog i uravnoteženog, neuporedivog psa čuvara i psa za odbranu. Krotak i privržen gospodaru, ljubitelj dece i porodice, postaje, ako je potrebno, stravičan i hrabar branilac ljudi, kuće i dvorišta.

LIČNA KARTA CANE CORSO
materijal iz knjige "Il Cane Corso"
autori Giuseppe Chiecchi - Giorgio Gualtieri

Grupa: 2 (molosoid tipa mastif)

Poreklo: Italija

Veličina: od 64 do 68 cm za mužjake, od 60 do 64 cm za ženke sa tolerancijom od 2 cm gore-dole.

Težina: od 45 do 50 kg za mužjake i od 40 do 45 kg za ženke.

Dlaka: kratka i sjajna i veoma gusta, sa tankim slojem poddlake.

Boja: crna, sivo-olovna, škriljac-siva, svetlo siva, svetlo riđa, jelen riđa i tigrasta ( tigraste šare na riđoj ili sivoj osnovi u različitim nijansama). Riđi i tigrasti primerci imaju jednu crnu ili sivu masku na njušci, koja ne bi trebalo da pređe liniju očiju. Dozvoljena je i jedna mala bela fleka na grudima, na vrhovima stopala i na nosu.

Rep: usađen malo visoko, veoma debeo u osnovi. Amputira se na visini četvrtog pršljena. Kada je pas u akciji, podiže se, ali nikad u vertikalu i nikad
nije uvijen.

AMBIJENT I AKTIVNOST

Cane corso je očigledno jedan aktivan pas, koji ima potrebu da se kreće. Sigurno nije pas za salon, i ne može se od njega očekivati da ostane miran i da spava po ceo dan.
To je mišićav pas. Njegove oštre i jasne linije ističu snagu njegovih mišića. Neki klub za vaspitanje ili za dresuru, bio bi za njega odličan način da istroši svoju energiju, a to bi, takođe, bilo i dobro rešenje za vaspitanje psa, naročito za one koji su početnici sa ovom rasom.

NEGA

To nije tip psa za lickanje. Kod njega nema potrebe da se plašimo da ćemo morati da posvetimo puno vremena estetici. Njegova dlaka je kratka i dovoljno joj je povremeno četkanje, malo češće u periodu linjanja. U ovu svrhu možete da koristite i rukavicu od kaučuka.
Mala slabost: obožava da ga češkaju po leđima (kao, uostalom, i mnogi drugi psi).

ZDRAVLJE

Cane corso je još uvek veoma malo rasprostranjen pas da bi mogle da se naprave zaista verodostojne statistike vezane za specifične probleme ove rase. U svakom slučaju, ovo je robustan pas, koji, po pravilu, ne zahteva velike veterinarske troškove od vlasnika. Klub za zaštitu ovih pasa zahteva od uzgajivača da budu posebno pažljivi po pitanju displazije, iako kontrole nisu obavezne.

RASPROSTRANJENOST

Sa 2.528 upisanih u LOI 1998. godine, Cane corso je dostigao veoma zavidnu rasprostranjenost u Italiji, koja ima sve izglede da se još više poveća. To je zaista iznenađujući rezultat za jednu rasu koja je zvanično priznata od F.C.I.-a tek 1997. godine.
Ova rasa, u vremenu iznenadne popularnosti svih molosoida, postiže zavidan uspeh čak i u inostranstvu.

VASPITANJE I PONAŠANJE

Rasi Cane corso ne nedostaje temperament. Iako po prirodi nije agresivan, treba se dobro pobrinuti za njegovo vaspitanje. Bolje je utvrditi hijerarhiju još dok je štene, tako da ne dozvolite da on dominira nad vama, i da pas uvek ima na umu da je vođa čopora vlasnik, a ne on.
Mužjak dostiže kompletnu zrelost tek po navršetku dve godine. Ženka je obično popustljivija i lakše je njome upravljati zbog njene manje veličine.
Cane corso je odličan branilac porodice i kuće. S ove tačke gledišta zaslužuje kompletno poverenje. Odbrana vlasnika i njegovih dobara zapisana je u njihovom genetskom nasleđu.

ISHRANA

Nije proždrljiviji od ostalih pasa, Čak se, obično, i sam trudi da se obuzda. A nije ni neki tip koji ima posebne želje.
Kao i kod svih pasa velike razmere, ne treba mu davati previše hrane odjednom, a naročito ne u vreme koje prethodi velikim fizičkim naporima, kako bi se izbegla torzija stomaka. Dobra navika je davati mu dva obroka dnevno.
Nazad na vrh Ići dole
miodrag
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.03.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 02, 2011 9:57 am

Поздрав за домаћине форума, као и за све љубитеље кинологије.
Надам се да ће овај форум постати место доброг дружења, размене искустава и корисних инфомација!

Желим вам све најбље у раду форума.

С поштовањем,
Миодраг Бербер
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 02, 2011 10:07 am

Hvala nadam se dace nas biti sve vise .
Nazad na vrh Ići dole
Beti i Alyy
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.02.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 02, 2011 4:13 pm

Veliki pozdrav i od nas!!!
Evo da predstavimo naše pse:

Abeti,2,5 god.

CANE CORSO I DEO IMG_8995

Alyy,13 meseci

CANE CORSO I DEO RSCN0164
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 02, 2011 4:27 pm

E ovo je kane korso ovi mise svodjaju a ne neke sto sam video izgledaju ko da imaju 1 god a oni 4 god svaka cast za pse.
Nazad na vrh Ići dole
Beti i Alyy
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.02.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 02, 2011 4:43 pm

Hvala na komplimentu,psima mora da se posveti dosta pažnje i nege da bi izgledali ovako,to je samo naš trud i ljubav prema ovoj predivnoj rasi. Wink Wink Wink
Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
miodrag
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.03.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptyPon Mar 21, 2011 9:35 pm

Kod vas je nesto umrtvilo...
Aj'd da malo razbijemo ovu monotoniju

CANE CORSO I DEO Sdc10290y
Brut Corso Semiz Ki-Ma (na slici star 7.5 meseci)
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Mar 30, 2011 8:46 am

Nazad na vrh Ići dole
kane
Neznanac
Neznanac
kane


Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 30
Lokacija : Beograd

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptyUto Maj 03, 2011 1:29 pm

Da se predstavimo
CANE CORSO I DEO 1zftmps
CANE CORSO I DEO 301m13n
CANE CORSO I DEO 21bu51h
CANE CORSO I DEO 24onlv9

Archibald(Xerox Custodi Nos x Unlimited Edition Custodi Nos) Na slikama star 12 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
kane
Neznanac
Neznanac
kane


Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 30
Lokacija : Beograd

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySre Maj 04, 2011 4:10 pm

CANE CORSO I DEO 2q1vqtu
CANE CORSO I DEO 2hex000



Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ivana123
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.06.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: mala pomoc - cane corso   CANE CORSO I DEO EmptyUto Jun 14, 2011 1:10 pm

cao svima! ja sam Ivana iz PG, imam stene cane corsa star je 67 dana. kod mene je vec 20dana, pošto ga drzim u stanu (stan nam je bas velik i imamo dvije velike terase) moram da ga naucim sto prije da vrsi nuzdu van stana za pocetak i na terasu bi bilo super Smile
pošto sam prije njega tri i po godine drzala labradora, znam koja je procedura oko ucenja dje treba da se vrsi nuzda, i znam da ova dva psa nemjau isti karakter ali i pored svega njega ne mogu nikako da naucim, cak ga ostavim na terasu i po 2-3 sata, i nista ali cim udje u kucu odmah obavi nuzdu na tepihu.
bila bih vam zahvalna kad bi neko mogao da mi da neki savjet i da mi pomogne kako ovo da rijesim, majka vec ludi zbog nerada koji ostavlja ;((((
Nazad na vrh Ići dole
UG KNL
Neznanac
Neznanac
UG KNL


Broj poruka : 11
Datum upisa : 27.10.2011
Lokacija : Novi Sad

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptyPet Nov 11, 2011 10:39 pm

CANE CORSO I DEO Dsc02107n

CANE CORSO I DEO Dsc02131vb

Nazad na vrh Ići dole
http://ultimateguard.webs.com
grof
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.12.2011

CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO EmptySub Dec 31, 2011 5:08 pm

kupio sam prije desetak dana stene cane corsa,ima samo dva mjeseca i iznenadio sam se kako je pametan,prvi dan je vrsio malu i veliku nuzdu u stanu,galamio sam ga i od tad svaki put cvili kad mora da vrsi nuzdu Smile ali je nenormalno razmazen Rolling Eyes ...najveci problem mi je zato sto spava po danu a nocu od 3h do 7h me izludi,cvili,laje hoce da se igra...ima li neko ideju kako da to rijesim? interesuje me jos sa koliko mu mogu usi kupirati? zao mi je sto ga moram tome podvrgnuti al puno ljepse izgleda sa kupiranim usima
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CANE CORSO I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: CANE CORSO I DEO   CANE CORSO I DEO Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CANE CORSO I DEO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Kinologija :: FCI grupe :: FCI II-
Skoči na: