Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyNed Jul 17, 2011 12:36 pm

Standard:

Čelo i gornji dio su zaobljeni s dobrom visinom tjemena koje nije usko niti plosnato.

Oči su crvene do narančaste boje ,kod smeđih temeljnih boja zjenice su svjetlije.Obočnice su uske,kod bijelih crvenkaste boje,a kod ostalih odgovaraju boji glave.

Kljun je srednje dug ,snažan i suglasan s bojom perja.Nosnice su male.

Vrat je srednje dug ,snažan prema nazad malo povijen.

Prsa su široka,izbočena i sa svih strana dobro zaobljena.Trbuh je dobro operjan,s prsima i kloakalnim perjem čini polukružnicu.

Leđa su široka u ramenima,prema nazad nešto uža,kratka i dobro zaokružena.Krila su kratka,široka,nošena prema gore i nošena na repu bez križanja.Rep je vrlo kratak ,visioko nošen ,širokog perja,ali dobro zatvoren.

Noge su srednje duge ,ispod sredine tijela i neoperjane.
Boja noktiju je u suglasju s bojom kljuna.Perje je široko,kratko i dobro priliježe uz tijelo.

Prema boji perja dijeli se u 4 skupine:gazzi,schietti,magnani i brodocecci.
Kod gazzija je osnovna boja bijela,a obojena su glava,krila i rep.U toj boji je priznato više od 30 različitih tonova.Uz golubove crne,crvene,žute i plave boje,posebno su cijenjeni primjerci s višebojnim krilnim štitom.

Schietti mogu biti jednobojni ili višebojni golubovi,pri čemu se višebojnost pojavljuje prvenstveno na krilnom štitu.

Magnani se javljaju kao višebojni ili dvobojni.Kod višebojnih je temeljna boja smeđežuta i na njoj su ravnomjerno raspoređene crne ,bijele i smeđe šare ili mrlje.One se također javljaju na letnim perima i repu.Dvobojni se javljaju u bijeloj ,srebrnosivoj,smeđoj,žutoj,ili kaki temeljnoj boji s mrljama ili šarama.

Brodocecci golubovi su od glave do trbuha zlatnožute boje,krila i rep su plave boje s krilnim prugama ili bez njih i s obojenim šarama na krilnom štitu.Takvu kombinaciju boje ove pasmine je najteže postići.

Velićina nožnog prstena 9 mm.


ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Modenabluegazziyc1321je



Poslednji izmenio igorzg dana Ned Jul 17, 2011 12:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Par slika mojih golubova:)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyNed Jul 17, 2011 12:40 pm

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) P1060893fc


ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) P1080685



ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) P1080745r



ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) P1080748s

Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyPon Jul 18, 2011 7:04 pm

Pozdrav kolega,lijepi golubovi.
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyPon Jul 18, 2011 10:17 pm

pozdrav,hvala:)))ajde da se nekom svidaju,i da ne komentiraju ,pa to je king:)))
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyUto Jul 19, 2011 11:16 am

lep golub Smile ...pa to nije king, bože moj kakvi su to laici Smile
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyUto Jul 19, 2011 4:49 pm

hahaha,ima i takvih koji neznaju:)
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyUto Jul 19, 2011 5:46 pm

Jedan moj prijatelj ih je nekad držao,tako da sam upoznat sa ovom rasom,pa dobro svi mi nekad pogriješimo....pozzzz.
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyUto Jul 19, 2011 6:21 pm

a da,i to sto kazes,ne mozemo svi sve znati,a rijetko tko ih drzi neznam zasto,a super su golubovi:)
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptyUto Jul 19, 2011 6:31 pm

Da nema ih puno,valjda se našim ljudima više sviđaju druge kokošaste rase,štraseri i već pomenuti kingovi u prvom redu.Kolega je li odgajaš samo njih ili imaš još nešto???pozzz Very Happy Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptySre Jul 20, 2011 12:33 am

a da ocito,imam modene,sad se otvara i klub modena,tj ja otvaram,pa ce biti 4 rase koje postoje,tako da i to dolazi k meni,a imam i pismonose:)a sta ti imas?
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptySre Jul 20, 2011 6:37 pm

To znači da ima odgajivača modena,a ja mislio da su rijetki Laughing Laughing .Ja zadnje 4 godine odgajam norvič gušane,a u mojih nešto manje od 30 godina golubarenja bilo je svega i svačega,da imam i 2 para pismonoša zlu ne trebalo Very Happy Very Happy .pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptySre Jul 20, 2011 6:44 pm

heheheh,dobar si,ima samo vani kod nas bas i ne,sad idemo u madarsku u 9.mjesecu pa ce bit svega:))
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptySre Jul 20, 2011 7:22 pm

a tako već da,znači ideš u Monor,ja lično nisam bio tamo ali sam čuo da zaista ima svega za vidjeti i vrijedi otići,e sad ko uhvati slobodnog vremena nije loše...
Nazad na vrh Ići dole
igorzg
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.07.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) EmptySre Jul 20, 2011 8:12 pm

da idem u monor,ma ima svega sta god pozelis,od muhe do slona:)))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty
PočaljiNaslov: Re: ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)   ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ENGLESKI MODENSKI GOLUB (engleska modena)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: