Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NORVIC GUSAN

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyČet Dec 08, 2011 7:03 pm

Evo i ja da se ucipim za novopidoslog kolegu, broj Saletov je 025 721 718, a sada moram da prokomenterisem da za pomenutih 10 eura nije moguce kupiti goluba sa kojim bi vredelo pokusavati baviti se sa odgojem, Sone je u pravu kada kaze da je bolje posetiti odgajivaca pa se tako uveriti da li vredi nabaviti od njega priplodni materijal. Moze se i po berzama nabaviti dobar golub, ali za mnogo vise od 10 eura, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyČet Dec 08, 2011 7:29 pm

zaista i ja stojim iza toga, mnogo je bitno znati od koga se uzimaju golubovi... iz mog ugla mogu reći da ja Sale proveren odgaivač, do duše norviče nisam uzimao ali brinere jesam par godina u nazad i sve ok Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyČet Dec 08, 2011 8:14 pm

Naravno da ima i na berzama dobri golubova ali se berze održavaju zimi najčešće vani,gdje je golubovima hladno,promjene sredinu,tako da se neke rase(posebno gušani)neprikažu baš u najboljem svijetlu,i tu je teško izabrati goluba.Norviči su rijetki na našim prostorima,ma da se pomalo šire,ali je to ipak daleko od većeg broja odgajivača,tako da sam ja kod takvih situacija više za varijantu sa bijelom bojom,jer je dodatno teže raditi sa obojenim varijetetom.E sad svako zna svoje....Slažem se sa Stevanom da se za te pare nemože kupiti golub sa kojim se može dalje raditi,to je sigurno.pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
cvrki
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyČet Dec 08, 2011 8:55 pm

slazem se sa vama da se za te pare nemoze kupiti nekekav kvalitet ali se moze naci na berzama i dobrih primeraka ali je u svakom slucaju najbolja opcija sedenja ispred volijere pa gledatii goluba,ja sam retko kupovao golubove na berzama hteo sam samo da kazem po kojoj ceni se prodavalo u zr.jer je pomenuta berza u Subotici ,ja nemogu da drzim puno golubova zbog prostora maksimalno 8 pari planiram da sledece godine radim nov golubarnik posto zavrsavam kucu a ko se sa zidarima dohvati para nikad dosta.Sone koliko pari imas u matici i gde zivis u Srpkoj
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyPet Dec 09, 2011 6:01 pm

Pozdrav,evo ovako dogovorio sam sa jednim odgajivačem iz Hrvatske da kupim jedan i po par koji bi mi išao u maticu,dakle,zajedno sa svojima planiram da iskombinujem pet parova koje bi legao iduću godinu.Trenutno ih odgajam samo u bijeloj boji,i ja sam tanak sa prostorom tako da mi je i to dodatni problem kao i tebi.Inače živim u Gradišci.Cvrki a odakle si ti????Pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 4:27 pm

Saletov Novic sa izlozbe u N. SaduNORVIC GUSAN - Page 3 Img0205nsw

Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 6:06 pm

slikao sam one čokoladne, pa ću ih postaviti da dr. Nele tj. Šone to pregleda Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 6:13 pm

Na ove si mislio? Very Happy Very Happy Very Happy NORVIC GUSAN - Page 3 Img0248ec


Je li to mi skoro uvek uvek imamo slican ukus?
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 7:09 pm

e jbg, opet si me preduhitrio Very Happy ..pa mogu će je, do duše ovih norviča i nije bilo više Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 7:27 pm

Ovu belu zenku je Sale uzeo NORVIC GUSAN - Page 3 Img0246sh


a sto se tice vugastih bilo ih je jos cini mi se 5 komada, vlasnik im je Zoran Brko iz Sr. Mitrovice, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 7:35 pm

onda je verovatno lepa...a meni je žao što nisam uzeo onu plavu brinerku od njega, al šta da se radi...
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 7:37 pm

Pozdrav,svaka čast jeste se raspisali danas,to je za svaku pohvalu Very Happy ,onaj Saletov bijeli je dobar,a ni ovaj čokoladni nije loš,lijep stav,korektan crtež...koliko ih je bilo,mislim čokoladnih????
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 8:00 pm

.a meni je žao što nisam uzeo onu plavu brinerku od njega, al šta da se radi...
Avec ti bila u ruci Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 8:02 pm

bolje briner u ruci, nego........ Laughing Laughing Laughing

nisam imao keša, a val će dočekati drugu priliku...
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2011 8:05 pm

ima lijepe plave brinere vidio sam ih prošle godine u Subotici,samo tad nisam znao čiji su.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyUto Dec 13, 2011 4:24 pm

Na slici koju sam postavio sve tri su zenke, a vugastih je bilo jos pet, sest komada ovogodisnjih, pozzz
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyUto Dec 13, 2011 7:18 pm

O.K. hvala kolega na informaciji.pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 9:09 am

Sone, jesi li doneo one dve zenke i muzjaka sto si najavio kao osvezenje?
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 11:00 am

Nažalost kolega to mi je propalo,nisam imao vremena da odem,a kad sam našao,čovjek nije imao strpljenja pa ih je prodao....tako da sam u potrazi dalje..Tako ti je to.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 11:35 am

Strpljenje, pa to danas niko nema, a ako te taj odgajivac poznaje mogao je malo sacekati, no sada je vec svejedno.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 5:01 pm

Mogao jeste,pristao sam i na cijenu odmah,to nije bio problem...ali sad šta je tu je,guramo dalje....
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 5:14 pm

Kako si se osecao, ovako Mad , ovako Sad , ilimozda Rolling Eyes , nije smak sveta, bice toga samo ako ima volje i sredstava.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 6:56 pm

Haha pa već sam dugo u tome pa se nedam iznenaditi,srećom,ma sredstva uvijek nekako namaknem,snalazim se ko i drugi,ma znaš kako to ide....
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 7:35 pm

Jsi li mozda od Krese iz Hrvatske planirao to pojacanje, na njegovom albumu na tekiru sam gledao ima lepih golubova, svidjaju mi se mnogo oni obojeni.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 EmptyNed Dec 25, 2011 8:40 pm

Krešina je loza ali ne bi bili direktno od njega,da Krešo je najjači odgajivač Norviča na našim prostorima a i šire i većina odgajivača vuku njegovu lozu....Čovjek ulaže ,putuje,član je norvič kluba Njemačke,to sve govori.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NORVIC GUSAN - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NORVIC GUSAN   NORVIC GUSAN - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NORVIC GUSAN
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» POMERANSKI GUŠAN
» BRNSKI GUŠAN
» SVRAKASTI GUŠAN
» HANA GUSAN
» SLOVACKI GUSAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: