Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 OBRNUTOKRILNI GUŠAN

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySub Maj 12, 2012 8:49 pm

solidno hrane, nisam imao problema sa odhranjivanjem..a boginje zavisi od godine, mada mislim da ću ove godine vakcinisati od boginja, mada obićno nema nekih velikih posledica od boginja
Nazad na vrh Ići dole
Caco
Neznanac
Neznanac
Caco


Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.01.2012
Godina : 53
Lokacija : Privlaka, Hrvatska

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySub Maj 12, 2012 10:14 pm

Ja cu leći još ovu turu što mi leže, znaći i danas su neki snjeli još imam dva para da trebaju ovih dana snijeti i onda ide podbacivanje umjetnih jaja osim za još možda dva para za koja bi ostavio još jednu turu. Eto ako ostavim još ta dva para, jer to mi je malo vrijednije, zadnji bi trebali biti krajem 6 mj. A boginje sam samo jednom imao i rješio jodom mada mislim da se nebi trebale javiti. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 13, 2012 9:49 am

Ja se držim one,bolje spriječiti nego liječiti...Jedne godine sam imao problema sa boginjama,tako da se trudim da ih ipak izbjegnem ako je moguće,i ja ću se truditi da uhvatim još nešto malo,trebali bi mi snijeti jaja ovih dana,a za obrnutokrilne ću da vidim...U svakom slučaju lijepo je čuti i druga mišljenja i iskustva.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 13, 2012 9:57 am

ja sam od uvek ovako radio tj nikada ih nisam sprečavao da se legu (sem što ih zimi rasparim) i nikad nije bilo nekih većih problema (sem pre dve tri godine kada su zaista boginje bile nesnosne za svih mojih 17-18 god golubarenja, ni jod ni plavi kamen ništa nije pomoglo..) ..ne volim da ih mučim i volim da ih gledam kako uživaju kad su upareni, a prirodna selekcija će učiniti svoje, onaj koji nije sposoban da preživi svakako bi bio lošiji priplodni materijal..
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 13, 2012 8:49 pm

Moj stav je poznat, do kraja Maja i gotovo, razloga ima vise, boginje, nema vremema da se izmitare do zime, vecina mladih ostaje sitnija zbog loseg hranjenja, itd.sta je odhranjeno po meni je odhranjeno, a za sve ostalo se ceka nova sezoma. Godinama tako radim i zadovoljan sam, uspevam da odradim sve potrebne vakcinacije, sa dugom sezonom lezenja je tesko pripremiti sve golubove za vakcinaciju u isto vreme, kod kasnih mladih se tesko odredjuje pol, a ako se pogresi pa ostavi nekoliko muzjaka viska haos prilikom lezenja naredne sezone je neminovan, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 13, 2012 8:57 pm

svako ima svoj stil Wink
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyPon Maj 14, 2012 8:15 pm

Naravno,ne bi bilo interesantno da svi golubarimo na isti način Smile Smile ,kod nas opet zahladilo,kod mene dva u gnijezdu i molim Boga da prežive,gadno cvokoću zubima to jest kljunom.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyUto Maj 15, 2012 7:38 am

tako je, bitno je da taj stil dobro nosi tj da uspeva Smile ...i kod nas hladnije, mada mislim da će biti sve ok Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyUto Maj 15, 2012 8:46 pm

I kod mene su dva para kriticni, nisam siguran da ce docekati toplije dane, nocas sam uspeo da postavim zenku da lezi na njima, a sutra ko zna, ako nocu ne leze na njima gotovi su.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySre Maj 16, 2012 10:45 am

biće da je bila lažna uzbuna, neverovatno, ali mališi je kljun od izrazito žutog polako prešao u crn i sad mu se naziru crne klice (samo da ne bude kafen Cool ) ..ovo do sad u mojoj 18ogodišnjoj karijeri nisam video Laughing ..mada imao sam tu rezervu od kad mi je Stevan nagovestio da mladu sa dosta paperja obično nisu žuti, kao što je slučaj sa ovim mladim Smile

..tako da kažem još Stevanu što se tiče ležanja na mlade po ovom vremenu, sudeći po ovom mom paru obrnutokrilnih: POGREŠIO SI ŠTO NISI UZEO ONAJ PAR CRVENIH Exclamation

nastavak drame u sledećem broju Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySre Maj 16, 2012 6:12 pm

Još će mališa ispasti plav kažem ti ja Laughing ,znači ipak je crn,vidjećemo kakva će biti iduća tura ko zna šta se iza brda valja.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySre Maj 16, 2012 7:09 pm

u svakom slučaju, meni je ovo zanimljivo Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySre Maj 16, 2012 8:50 pm

Da sam doneo one crvene ko zna da li bi Vi nabavljali ove gusane i opet bi morao sam raditi, samo ih drzite i razmnozavajte, ko zna mozda se i prigruzim Laughing
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyČet Maj 17, 2012 12:26 am

ja sam ih tad već imao, a Šone nas je skoro iznenadio sa njima tako da bi bilo sasvim pristojno sa tvoje strane da se pridružiš Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyČet Maj 17, 2012 6:04 pm

Pozdrav,pa ja sam imao volju i želju da ih nabavim i prošle godine kao što sam vam i pričao...ali eto igrom slučaja sam ih nabavio ove godine..slažem se sa Berkom da bi bilo dobro da nam se Stevan pridruži sa ovom rasom...što se leženja tiče to ćemo da vidimo,ja vjerovatno na godinu,ove godine nam je Berk pod nadzorom Laughing Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyČet Maj 17, 2012 8:53 pm

Za sada cu biti samo posmatrac, mada se i meni svidjaju.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyPet Maj 18, 2012 7:31 pm

supervizor do jeseni ili zime, a onda postaje aktivan Smile ..mora to zbog nas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyPet Maj 18, 2012 8:18 pm

Laughing Laughing ,baš tako Berk,nešto razmišljam,da si Stevane donio onaj par crvenih,imali bi ih nas trojica u tri boje,s tim što Berk ima naznaka da mu se izvali još i žuto Smile Smile ,malo bi nam boja obrnutokrilnog gušana bježalo Laughing Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySub Maj 19, 2012 3:33 am

ovaj moj crni je samo dao doznanje da mu je deda žut, ali ipak će on u crne vidim ja (ipak vrlo čudno da mu kljun bude tako žut)... ipak ja sam svakako potencijal sa svakojake boje, tako da verujem da ću preći na crveno i žuto kod njih Wink
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySub Maj 19, 2012 5:51 pm

da si potencijal za svakojake boje to znamo Wink ,a da ćeš nabaviti još koju boju,to sam otprilike pretpostavljao,kao što rekoh meni su u plavoj boji najljepši,a pored njih........recimo crveno,opet sve je stvar ukusa.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptySub Maj 19, 2012 6:27 pm

crveno je i moj favorit definitivno Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 20, 2012 6:09 pm

E sada se se vec definitivno kajem sto nisam uvezao one crvene, mozda ove godine naletim opet na tako nesto.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyNed Maj 20, 2012 8:12 pm

ma sldeće sezone i ti ulaziš bar na mala vrata ( ako je to moguće kod tebe) sa njima, kao Šone i ja Wink
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyPon Maj 21, 2012 8:01 pm

pa baciš se malo na gušane čisto za promjenu Wink Wink .
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 EmptyPon Maj 21, 2012 8:04 pm

ček da mališa malo operja, sad će to uskoro pa stavim i njega Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: OBRNUTOKRILNI GUŠAN   OBRNUTOKRILNI GUŠAN - Page 7 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
OBRNUTOKRILNI GUŠAN
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» SVRAKASTI GUŠAN
» NORVIC GUSAN
» HANA GUSAN
» SLOVACKI GUSAN
» ENGLESKI GUSAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: