Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BRNSKI GUŠAN

Ići dole 
+2
berk
šone
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptySub Dec 17, 2011 6:38 pm

crni su mi prva želja i mogu da se pohvalim sa tim da sam uspeo da izvedem solidne mlade gotovo ni iz čega, a sad šta će dalje biti videćemo..trudiću se da ih još unapredim u svakom slučaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptySub Dec 17, 2011 7:15 pm

bitna je volja a tebi ona koliko znam ne nedostaje,isto tako je bitno da znaš svoj pravac i da si ti zadovoljan sa kvalitetom,jer ih ti viđaš svakodnevno,kao što rekoh materijala imaš,vjerujem da ćemo u dogledno vrijeme gledati tvoje brinere na nekoj od izložbi...pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptySub Dec 17, 2011 7:22 pm

imam volju i volim te golubove, a nadam se da će biti lepih maldih pa za dogodine i da se izliži nešto Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 9:30 am

Berk, voleo bih da mi objasnis zasto volis da se mucis dugi niz godina ispravljajuci neku anomaliju(koja je posledica ubacivanja druge rase), kada ima cistih, rasnih golubova, Zasto se muciti i cistiti dve ili vise nepozeljnih osobina bez neke velike potrebe, pa bar brnskih ima, samo malo treba obici odgajivace iza samo malo vise izdvojenog novca ipak se moze pronaci nekoliko kvalitetnih primeraka sa kojima vredi nekoliko godina raditi, na kraju smatram da je mnogo isplativije kupiti ciste kvalitetne golubove nego godinama meleze pretapati, veruj mi kada sve sredis i ocistis uvek ce ti se provlaciti neka nezeljena osobina, a cilj odgoja je leci sto kvalitetnije mlade golubove zbog sto zesce selekcije. Ja tako gledam na svaki vid odgoja, nadam se da nisam povredio tvoju sujetu(odgajivacku), pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 12:05 pm

sentimentalan sam..jednostavno se vežem za golubove te koje imam i hoću da izvedem od njih ono što je u njima najbolje, a i volim da se igram sa tim stvarima i najveće mi je zadovoljstvo kad dobijem ono što sam zamislio... tu sam gde sam i malo po malo ubacujem ono što mi treba, da menjam pola golubova to mi nikad nije dolazilo u obzir Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 12:42 pm

Kao što rekoh,svako ima svoj pravac koji treba poštovati.....da ideš težim putem to je sigurno,pa svi smo mi vezani za svoje ljubimce,jer da nije tako ne bi se ni bavili ovim hobijem...u svakom slučaju,izbor je tvoj i ja ti želim da ostvariš svoj naum.Ma nisi ti njemu Stevane povredio odgajivačku sujetu,mislim da je to od strane Berka shvaćeno kao dobronamjeran savjet i ništa drugo.Pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 12:44 pm

Znaci"igranka bez prestanka" Laughing Laughing Laughing

Samo nemoj da posle bude Sad Sad Sad . ha, ha.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 12:51 pm

igranka je uvek Smile ..ali dovešću ja to u red videćeš Smile
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyNed Dec 18, 2011 1:02 pm

Verovacu ti na rec.
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 4:24 pm

Omiljena boja naseg BerkaBRNSKI GUŠAN - Page 4 Img0332yu


voleo bih Vase komentare za ovu zenku.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 5:04 pm

5*** , ja još nemam ovo, ali mislim da sam na dobrom putu...ali bi mi ovakva ženka legla ko budali šamar Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 5:11 pm

Cekam jos Soneta, pa da kazem sta je ovo.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 5:24 pm

sudeći po prstenu nije rumunka Idea Laughing
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 6:32 pm

Pozdrav,linija vrlo dobra kao i boja,fina okrugla guša baš kako treba,e sad malo se uplašila od fotkanja...u biti vrlo lijepa ženka tu bi se složio sa Berkom.Da te čujemo Stevane...
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:13 pm

Ovo je zenka koja je bila proglasena sampionom na specijalki u N, Sadu, ali pre sigurno deset godina, potice od starog Tira. Kupio sam njenu sliku bila je to vrhunska zenka, ja sam tada imao samo nekih 5-6 pari plavih golubova njenog ranga, ali nije bilo mogucnosti nabavke nove krvi, pokusao sam je od sarog otkupiti, nije hteo ni da cuje. tada je nekako na kulskoj izlozbi nastradao moj najbolji muzjak, i eto tako sam ja odustao od brnaca, a sliku sam postavio samo da Vas podsetim sta smo imali pre vise od deset godina, a sta se danas gaji.Hvala Vam na komentarima za ovu golubicu i drago mi je sto Vam se dopada, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:28 pm

Pa Stevane malo si me zatekao sa svim ovim,kad je Berk rekao za prsten malo mi je bilo čudno,ali nisam ni pretpostavio da si kupio sliku ove ženke,to mogu samo veliki odgajivači kojima je stalo do golubarenja,svaka ti čast.Takva ženka zaslužuje ovakve komentare,to se vidi,priča je veoma interesantna.E pa sad berk malo si zakasnio,nekih desetak godina Laughing Laughing Laughing .Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:33 pm

Da što se tiče današnje kvalitete o tome ne treba puno govoriti,zato je i brojnost ove rase takva kakva je,nažalost....
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:34 pm

Hvala druze na ovom komentaru, jako mi je zao sto nije kod mene zavrsila svoj vek.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:46 pm

Ma hvala tebi što si ovu sliku podijelio sa nama,i podsjetio nas na vrhunske primjerke ovih golubova kojih je danas kod nas sve manje.Vjerujem da ti je žao i meni bi bilo....
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyPon Dec 19, 2011 8:55 pm

Jako Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 12:43 am

drago mi je da je nekada bilo ovakvog kvaliteta, sad sam razuveen u ono moje da su pre postojali samo sadašnji loši brnci Smile ..što se mene tiče ovo sazananje može samo da me motiviše i zbog toga baš mi je drago što smo videli ovu sliku Smile ..a sad iz dna memorije da pokušam da se setim..ta ljubičasta boja prstena mislim da je bila '99. ako se ne varam, ili ranije...
Nazad na vrh Ići dole
wom griffith
Redovni Clan
Redovni Clan
wom griffith


Broj poruka : 733
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 61
Lokacija : Srbija Kula

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 2:44 pm

Tako je 99 god.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Milosevo

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 4:45 pm

Smile ..tad sam bio klinac od 15 leta, baš bih voleo da bacim pogled na moje tadašnje golubove i eventualno nekog da vraim Laughing
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptySre Dec 21, 2011 7:49 pm

Brnski gušana dobre kvalitete je bilo sve do sredine 90-ih godina,od tad pa na ovamo broj se smanjivao.Pozdrav obojici.
Nazad na vrh Ići dole
berk zli blizanac
Redovni Clan
Redovni Clan
berk zli blizanac


Broj poruka : 381
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 39
Lokacija : Novo Miloševo, Banat

BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 EmptyČet Dec 22, 2011 6:15 pm

biće bolje Smile ..bay the way, it is I Le Cler Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BRNSKI GUŠAN   BRNSKI GUŠAN - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BRNSKI GUŠAN
Nazad na vrh 
Strana 4 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» OBRNUTOKRILNI GUŠAN
» POMERANSKI GUŠAN
» SVRAKASTI GUŠAN
» NORVIC GUSAN
» HANA GUSAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Ukrasni Golubovi-
Skoči na: