PrijemTražiRegistruj sePristupi

Delite

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende

Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 47

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyNed Feb 06, 2011 11:17 am

STANDARD

Ø Postojbina: Niš, gde nastaje oko 1800. godine. Oko 1890. rasa se osvežava arapskim i grčkim letačima
Ø Opšti izgled: Srednjeg je stasa, dobro razvijen, elegantnih linija, izraženih refleksa, dobro operjan. , sa bogatom kapom.
Ø Glava: Okrugla, duguljasta, sa širokim i blago ispupčenim čelom. Gledajući sa gornje strane, sa kljunom i ćubom, izgled glave je oblika romba. Imaju kapu od uha do uha ukrašenu sa dva cveta sa strane.
Ø Oči: Krupne, tamne boje. Očni okviri dvostruki i glatki, bele boje ali toleriše se različita boja očiju.
Ø Kljun: Srednje dužine, deblji i širi, s gornje strane blago povijen na vrhu, bele je boje. Kod crno belih, kljun sa gornje strane može biti tamne boje.
Ø Vrat: Srednje dužine. Izdiže se vertikalno iznad prsa, a prema glavi se blago sužava i u luku prelazi u podbradak.
Ø Prsa: Široka, malo ispupčena i zaobljena.
Ø Leđa: Široka, blago zaobljena, malo nagnuta prema repu.
Ø Krila: Prilično duga, jaka, dobro složena, priljubljena uz telo, leže na repu, krađa su od repa
Ø Rep: Dugačak s (12-16) širokih pera, koja se u letu šire u lepezu
Ø Noge: Srednje dužine, snažne, neoperjane, crvene boje. Boja noktiju je u korelaciji sa bojom kljuna.
Ø Perje: Sjajno, čvrsto, dobro prileže.
Ø Boje i šare: Belorepci se uzgajaju u svim bojama, a bele boje su im glava, prednji deo kape, portikla, letna pera, zadnji deo leđa, rep, a ponekad i butine. Boje su intenzivne, sa metalnim prelivima na vratu i grudima.

GREŠKE

Niski ili linijski let, izlaženje iz vidljivog radijusa leta, prevrtanje, nasedanje ili pikiranje iz visa i izdvajanje iz jata, nedovoljna dužina leta. Neskladna figura tela. Visok, kratak, glava prevelika, mala ravna i jako izdužena, ulegnuto i usko čelo, nepravilna ćuba (polubela, bela, priljubljena, kockasta, uvrnuta), žute i crvene oči (uski okviri, naborani i crveni), kljun tanak i dug ili suviše kratak i debeo, zatim šaren, dug i tanak vrat, uske i viseće grudi, mlitava i viseća krila (beli kočani, krežava krila), rep rastrešen, lepezast, dvojno pero, noge visoke i operjane, raznobojni nokti, neintenzivne boje i nepravilne šare.

OCENJIVANJE

Opšti utisak – držanje tela – glava – čelo – kapa – oči – kljun – boja kljuna – krila i rep – vrat – noge – boje i šare.
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO QRW_Xf9C4z8BIxMfsadqS3VuGssJ3oY0NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO AJEjE2a9mT-PhZtogveYnJNS3X5VrKbI
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s

Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 22

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 9:03 pm

Ovo su sve Mladenovi golubovi iz galerije, koje mozete naci na sajtu
http://www.niskigolubovi.info/

Cekal

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 72245851

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 20628804

Cekali jato

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 78189025

Kazalka

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 48484545

Kazali par

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 36971967

Zuti

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 63794627

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 18122634

Tekir kaisasti

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 66214371

Perulija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 33446685
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:33 pm

Samo mala ispravka belorepci spadaju u visokoletace a ne u ukrasne.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende

Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 47

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:42 pm

resicemo taj problem.
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:53 pm

Nije problem, ja sam usao u ukrasne i nasao ovu temu.To ce oni premjestiti.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:59 pm

Hvala na ažurnosti!!!

Ovaj text o standardu sam ja pripremio za net i prve te 2 slike su slike mojih golubova.
Uskoro ću postaviti još slika.
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 11:11 pm

Odlicno si pripremio Standard rase.Sve pohvale.Golubovi su ti naravno ODLICNI.Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 11:34 pm

Ja postavljam slike Mladenovih golubova, a tek sad vidim da je Mladen registrovan na forum.Izvinjavam se ako sam pogrijesio..samo sam te Mladene htio pohvaliti.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik

PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Mar 09, 2011 10:54 pm