Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO

Ići dole 
+3
vlada nish
neso.s
srpskelegende
7 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyNed Feb 06, 2011 11:17 am

STANDARD

Ø Postojbina: Niš, gde nastaje oko 1800. godine. Oko 1890. rasa se osvežava arapskim i grčkim letačima
Ø Opšti izgled: Srednjeg je stasa, dobro razvijen, elegantnih linija, izraženih refleksa, dobro operjan. , sa bogatom kapom.
Ø Glava: Okrugla, duguljasta, sa širokim i blago ispupčenim čelom. Gledajući sa gornje strane, sa kljunom i ćubom, izgled glave je oblika romba. Imaju kapu od uha do uha ukrašenu sa dva cveta sa strane.
Ø Oči: Krupne, tamne boje. Očni okviri dvostruki i glatki, bele boje ali toleriše se različita boja očiju.
Ø Kljun: Srednje dužine, deblji i širi, s gornje strane blago povijen na vrhu, bele je boje. Kod crno belih, kljun sa gornje strane može biti tamne boje.
Ø Vrat: Srednje dužine. Izdiže se vertikalno iznad prsa, a prema glavi se blago sužava i u luku prelazi u podbradak.
Ø Prsa: Široka, malo ispupčena i zaobljena.
Ø Leđa: Široka, blago zaobljena, malo nagnuta prema repu.
Ø Krila: Prilično duga, jaka, dobro složena, priljubljena uz telo, leže na repu, krađa su od repa
Ø Rep: Dugačak s (12-16) širokih pera, koja se u letu šire u lepezu
Ø Noge: Srednje dužine, snažne, neoperjane, crvene boje. Boja noktiju je u korelaciji sa bojom kljuna.
Ø Perje: Sjajno, čvrsto, dobro prileže.
Ø Boje i šare: Belorepci se uzgajaju u svim bojama, a bele boje su im glava, prednji deo kape, portikla, letna pera, zadnji deo leđa, rep, a ponekad i butine. Boje su intenzivne, sa metalnim prelivima na vratu i grudima.

GREŠKE

Niski ili linijski let, izlaženje iz vidljivog radijusa leta, prevrtanje, nasedanje ili pikiranje iz visa i izdvajanje iz jata, nedovoljna dužina leta. Neskladna figura tela. Visok, kratak, glava prevelika, mala ravna i jako izdužena, ulegnuto i usko čelo, nepravilna ćuba (polubela, bela, priljubljena, kockasta, uvrnuta), žute i crvene oči (uski okviri, naborani i crveni), kljun tanak i dug ili suviše kratak i debeo, zatim šaren, dug i tanak vrat, uske i viseće grudi, mlitava i viseća krila (beli kočani, krežava krila), rep rastrešen, lepezast, dvojno pero, noge visoke i operjane, raznobojni nokti, neintenzivne boje i nepravilne šare.

OCENJIVANJE

Opšti utisak – držanje tela – glava – čelo – kapa – oči – kljun – boja kljuna – krila i rep – vrat – noge – boje i šare.
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO QRW_Xf9C4z8BIxMfsadqS3VuGssJ3oY0NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO AJEjE2a9mT-PhZtogveYnJNS3X5VrKbI
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 27
Lokacija : Bosanska Gradiska

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 9:03 pm

Ovo su sve Mladenovi golubovi iz galerije, koje mozete naci na sajtu
http://www.niskigolubovi.info/


Cekal

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 72245851

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 20628804

Cekali jato

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 78189025

Kazalka

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 48484545

Kazali par

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 36971967

Zuti

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 63794627

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 18122634

Tekir kaisasti

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 66214371

Perulija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 33446685
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:33 pm

Samo mala ispravka belorepci spadaju u visokoletace a ne u ukrasne.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:42 pm

resicemo taj problem.
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 27
Lokacija : Bosanska Gradiska

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:53 pm

Nije problem, ja sam usao u ukrasne i nasao ovu temu.To ce oni premjestiti.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 10:59 pm

Hvala na ažurnosti!!!

Ovaj text o standardu sam ja pripremio za net i prve te 2 slike su slike mojih golubova.
Uskoro ću postaviti još slika.
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 27
Lokacija : Bosanska Gradiska

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 11:11 pm

Odlicno si pripremio Standard rase.Sve pohvale.Golubovi su ti naravno ODLICNI.Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 27
Lokacija : Bosanska Gradiska

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyPon Mar 07, 2011 11:34 pm

Ja postavljam slike Mladenovih golubova, a tek sad vidim da je Mladen registrovan na forum.Izvinjavam se ako sam pogrijesio..samo sam te Mladene htio pohvaliti.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Mar 09, 2011 10:54 pm












Evo nekoliko starih klipova sa mojim golubovima.
Nazad na vrh Ići dole
marconi
Pocetnik
Pocetnik
marconi


Broj poruka : 93
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 49
Lokacija : Jagodina

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Mar 10, 2011 12:01 am

Pozdrav za belorepce Mladena iz Bele Palanke i Vladu iz Nis bre.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: belorepac   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Mar 10, 2011 12:43 pm

Zdravo,

Marconi pozdrav i za tebe!

Evo da se i ja oglasim posto je moje ime pominjano vec vise puta...

Neso, naravno da se ne ljutim sto si postavio slike mojih golubova...veoma sam ljut samo onda kad ih ljudi zloupotrebljavaju...ovako naravno - ne!

Iskreno se nadam da ce i ovaj forum zaziveti i zelim ljudima koji su ga formirali puno srece i uspeha!!! Nadam se da cemo se svi lepo druziti na ovom forumu i da cemo uciti jedni od drugih...

Veliki pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Mar 10, 2011 12:48 pm

U prilog moje poslednje recenice iz prethodnog posta evo mog skromnog doprinosa u vidu kratkog izvoda teksta o belorepcima koga u celosti mozete videti na mom sajtu www.niskigolubovi.info

Iz mog ugla...

Niski belorepi visokoletač, popularni belorepac, po mnogima je jedna od eksterijerno najlepsih rasa nastalih na prostoru bivse Jugoslavije. Zahvaljujući veoma strogim zahtevima koje nameće Standard za ovu rasu, pre svega u pogledu izgleda ovog goluba on je tokom svoje istorije (nastao jos u doba Turaka, po nekim autorima i mnogo ranije) evaluirao od jednog po malo eksterijerno grubog i sa rasporedom sara nedovoljno izdefinisanog goluba do goluba veoma elegantnog držanja i stava i goluba sa tačno izdefinisanim rasporedom boja (crtežom). Danas se belorepac javlja u preko deset različitih boja / varijeteta, uključujući i veoma raritetne kaisaste varijetete.

Ovo je rasa koju krasi ne samo lep i skladan eksterijer već su belorepci i veoma dobri letači, pa je tako rasa svrstana u grupu golubova visokoletača. Ovi golubovi uz trening mogu da lete od 4 do 10 sati, a imaju visok, kružan i miran let sa besprekornim silaskom. Danas su veoma retki odgajivači koji ih drže zbog leta, i koji ih pustaju i teraju na let.

Pored izgleda i leta ovu rasu krasi veoma specifičan temperament, neki bi rekli pravi 'južnjački'. Ovo su golubovi koji veoma često samoinicijativno poleću sa krova uz jako lupanje krilima. Pored toga pravi su veseljaci, pa je u golubarniku uvek živo ukoliko se u njemu nalazi makar nekoliko parova belorepaca. Kod slučajnog rasplasivanja i gubljenja prilkom prvog pustanja ovaj golub će u najvećem broju slučajeva nepogresivo naći svoj kavez, ako ne odmah onda bar posle nekoliko dana lutanja i traženja.


Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
neso.s
Pocetnik
Pocetnik
neso.s


Broj poruka : 90
Datum upisa : 03.03.2011
Godina : 27
Lokacija : Bosanska Gradiska

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Mar 10, 2011 1:51 pm

Pozdrav, Vlado golubovi su ti odlicni.Pozdravljam. Wink
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: STANDARD   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Mar 23, 2011 9:37 pm

Drage kolege,

Kao sto prepostavljam vec znate grupa odgajivaca belorepaca vec godinama unazad zagovara izdvajanje standarda belorepca iz standarda za Niske visokoletace, u kome je do sada ova rasa bila priznata kao pod-tip, te ispravljanje ove visedecenijske nepravde prema ovoj, po mnogima, najlepsoj rasi nastaloj na prostorima bivse Juge.

Sa zadovoljstvom vas obavestavam da je trud ulozio plodom te da se predlog modifikovanog standarda za Niskog belorepog visokoletaca treba naci pred komisijom u junu ove godine na sastanku EE koji ce biti odrzan u Madjarskoj...

S tim u vezi pozivam vas da date svoj doprinos, misljenje i kritike na predlog modifikovanog standarda koji ce biti postavljen ovde i bice na javnoj raspravi u narednih mesec dana (odnosno do kraja aprila meseca)...Nakon toga ja cu sebi da dam za pravo da standard (potpuno uvazavajuci sve predloge odgajivaca) konacno upakujem prevedem na engleski i prosledim predsedniku Saveza odgajivaca sitnih zivotinja Republike Srbije.

Napominjem i to, da je VEOMA VAZNO da se u ovaj proces ukljuci sto vise ljudi kako bi smo kao konkretan produkt dobili standard koji ce biti odraz opsteg stava svih (ili veceg dela odgajivaca). Pozivam vas da obavestite i starije odgajivace koji nemaju pristup internetu da se ukljuce u proces, te da im u tom smislu dostavite odstampane vezije standarda na razmatranje (ukoliko je potrebno kontaktirajte me a ja cu poslati standard u stampanoj verziji na sve kucne adrese postom gde god bude trebalo).

Iskreno se nadam da cemo svi zajedno u narednih cetrdesetak dana biti produktivni te da ce sav nas trud biti materijalizovan zvanicnim izdvajanjem standarda belorepca iz standarda NVL na sledecoj Evropskoj izlozbi u koja se odrzava u Lajpcigu u decembru 2012. godine.

Napomena: Pozivam vas sve da preuzmete standard i svoje komentare date na sledecim stranicama (kako bi smo objedinjenu raspravu na internetu imali na jednom mestu): http://461081.forumromanum.com/member/forum/entry_ubb.user_461081.2.1107087657.1107087657.55.niški_belorepi_visokoleta-golubari.html

Srdacan pozdrav,
Mladen Cvetkovic
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyUto Jun 28, 2011 2:21 pm

Evo linka do članka u Zovu, koji je izašao prošlog četvrtka !!! http://www.zov.rs/code/navigate.php?Id=199&editionId=83&articleId=431

A evo i slika koje prate taj tekst u štampanom izdanju.

Slike:
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 26457913724822968265910

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 26278213724809634933910

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 25857613735239633890910

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 25820413724832301598310

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 24735713724813301600210

URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/194/dscf8892p.jpg/]NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Dscf8892p[/URL]

I kako izgleda u štampanom izdanju.

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO 26650621948124140876610
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyUto Jun 28, 2011 8:53 pm

pozdrav,imao sam prilike pročitati ne samo ovaj tekst već i druge na temu"belorepaca",žao mi je što sam kao i većina malo upoznat sa ovom prelijepom rasom golubova.Imao sam prilike vidjeti ih uživo,i mislim da se sa pravom traži njihovo izdvajanje od niškog visokoletača,to je moje mišljenje.Isto tako mi je drago što sve više ljudi počinje odgajati ovu rasu.Golubovi su ti inače vrhunski,vidi se da je uloženo puno rada i truda da se imaju ovako lijepi golubovi,svaka čast.želim ti puno sreće u daljem radu i puno pozdrava.
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Jun 29, 2011 7:55 am

Zdravo svima,

Raduje cinjenica da smo uspeli da unazad nekoliko godina zainteresujemo dosta ljudi za ove golubove, te da obezbedimo podrsku relevantnih ljudi i organizacija oko promocije i izdvajanja standarda. Ova lepa rasa (i zahvalna za drzanje) zaista to zasluzuje... Ovo nije prvi put da ZOV pise afirmativno o belorepcu, takodje u jos nekoliko casopisa mogli su se procitati tekstovi o belorepcima unazad par godina, a i da ne govorimo o raznim internet sajtovima i forumima gde se moze procitati dosta korisnih stvari, saveta, predloga, i "tips & triks" iz odgoja...

Za sve one koji ne znaju mnogo o ovoj rasi, najosnovnije informacije, Standard i iskustva iz odgoja mozete naci na www.niskigolubovi.info

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Jun 29, 2011 11:26 am

evo čisto i ovaj forum da ne ostane bez mog divljenja prema ovoj rasi Smile ...lično, ja ako ih budem držao, držaču ih kao ukrasne golubove, a oni ako su letači neka lete slobodno Wink
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Jun 29, 2011 12:26 pm

šone ::
pozdrav,imao sam prilike pročitati ne samo ovaj tekst već i druge na temu"belorepaca",žao mi je što sam kao i većina malo upoznat sa ovom prelijepom rasom golubova.Imao sam prilike vidjeti ih uživo,i mislim da se sa pravom traži njihovo izdvajanje od niškog visokoletača,to je moje mišljenje.Isto tako mi je drago što sve više ljudi počinje odgajati ovu rasu.Golubovi su ti inače vrhunski,vidi se da je uloženo puno rada i truda da se imaju ovako lijepi golubovi,svaka čast.želim ti puno sreće u daljem radu i puno pozdrava.

Hvala Šone na komentaru, ove golubove držimo preko 30 godina tj. samo njih preko 30, nepravda velika je učinjena prema njima a nekolicina nas pokušava da sada to ispravi a koliko ćemo istrajati videćemo.

berk ::
evo čisto i ovaj forum da ne ostane bez mog divljenja prema ovoj rasi Smile ...lično, ja ako ih budem držao, držaču ih kao ukrasne golubove, a oni ako su letači neka lete slobodno Wink

Retko ko ih sada drži kao letače i to je živa istina, međutim zadržali su i letačke osobine ali kao i sa svakom letačkom rasom potrebna je stroga selekcija i na let.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Jun 29, 2011 12:29 pm

Šone vidim da su tvoji postovi mahom vezani za golubove, šta držiš od golubova , odakle si i gde si ih video uživo , da li na izložbi ili kod nekog odgajivača ?


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySre Jun 29, 2011 8:53 pm

pozdravljam mladena,vladu i berka naravno Laughing Laughing .Da niski belorepi visokoletaci su zaista prelijepa i interesantna rasa golubova,citao sam sve tekstove u reviji zov o njima ali i o vasim naporima da ispravite nepravdu prema ovim golubovima koju je neko nekad mozda namjerno ili nenamjerno napravio,stoga vam skidam kapu jer znam koliko je truda, i napora za to potrebno.Da Vlado,ja iskljucivo odgajam golubove u zadnje vrijeme,i to gusane,vec godinama.Belorepce sam vidio na izlozbi kod nas u Banja Luci a cini mi se da ih odgaja isto tako u B.Luci jedan odgajivac.Ono sto sam vas o belorepcima mislio pitati djelimicno ste odgovorili a to je o njihovom letu,interesuje me da li ih vi terate da lete ili ih gajite kao ukrasne golubove,mislim da bi bila steta da postanu samo ukrasni golubovi jer onda ne bi bili visokoletaci. Ja sam inace iz Gradiske,Republika Srpska,puno pozdrava..
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Jun 30, 2011 2:33 pm

Šone da bi se ove ptice terale , treba da imaš vremena za tako nešto, što retko ko od nas to ima, zatim za nešto ozbiljnije treba i pristojan broj odgajivača i naravno pristojan broj golubova, generalno sa ovom rasom ozbiljno radi 3-4 ljudi i bukvalno svaki golub je donekle nenadoknadiv za rasu, žalosno ali istinito.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyČet Jun 30, 2011 7:08 pm

Naravno da je vrijeme za treninge svih golubova visokoletača vrlo bitno,slažem se sa tobom u potpunosti,ono što me čudi je zanemarljiv broj ozbiljnih odgajivača ove rase u Srbiji.Evo ponovo gledam slike tvojih golubova i zaista je riječ o prelijepoj rasi........Inače koja je cijena ovih golubova,naravno kvalitetnijih???Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptySub Jul 02, 2011 9:38 pm

Šone svi se pitamo zašto je to tako i niko ne zna pravi odgovor, mnogo faktora utiče o ceni kvalitetnih golubova i sve zavisi od odgajivača do odgajivača.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO EmptyNed Jul 03, 2011 10:10 am

Pitao sam za cijenu čisto jer me interesuje,kao što sam rekao nisam se puno susretao sa ovom rasom,osim na izložbama.Mladene,pregledao sam ja tvoj sajt o golubovima još davno Laughing Laughing,mogu ti reći da si to dobro odradio,sve pohvale.Dobro da ste i na ovom forumu počeli da malo više pišete o ovoj rasi,da se malo više upoznamo sa ovom rasom iz ugla odgajivača.Hajde Berk nabavi koji par,ti si poznat po tome što voliš odgajati autohtone rase Laughing Laughing Laughing,nekoliko pari ti ne bi štetilo,zguraj to nekako.Pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Golubovi Niški beli visokoletači i Niški belorepi letači
» BUDIMPESTANSKI VISOKO LETAC
» SRPSKI VISOKO LETAC ISTORIJAT
» PRIPREMA VISOKO LETACA
» NISKI VISOKOLETACI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Golubovi Visokoletaci-
Skoči na: