Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO

Ići dole 
+3
vlada nish
neso.s
srpskelegende
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyNed Jul 03, 2011 12:16 pm

xexee Šone i da me nisi pomenuo ubacio bih nešto....veruj mi jako me zanima ova rasa, jer ja lepa a i autohtona, to me uvek privlači Smile

hteo sam još reći da Mladen i Vlada rade odličan posao, što na oporavku što na promociji rase tako da mi se čini da belorepci imaju lepu budućnost, ubeđen sam da će i ostali golubari lako prepoznari lepotu i kvalitet ove rase Smile

pozzzz svima Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyNed Jul 03, 2011 4:45 pm

Znam ja da ti to voliš,mislim da bi se dobro slagali sa banatskim pilićarima Wink Wink Wink.Da njih dvojica su dobri promoteri ove rase tako da vjerujem da ćemo ovu rasu sve više viđati na izložbama,sve više čitati o njima,i naučiti ponešto o ovoj rasi....
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyNed Jul 03, 2011 6:50 pm

ja lično ću pokušati da ih omasovim u mom kraju, samo da dođem do nih Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPon Jul 04, 2011 10:15 am

Evo šta je juče napisao naš kolega golubar Dragan Katić iz Beograda o belorepcima samo na drugom forumu o njihovom letu.

Citat :

-Pakistanac-:

Danas su mi tri mlada crna belorepca letela 3 sata i isli su i u nevidljivost.Sve to bez pratnje SVL , sami.Na izlozbe DA , ali i u nebo DA. Pozdrav.

Pošto smo se u međuvremenu čuli rekao mi je da je to bilo posle samo par treninga i kaže da drže krug iznad kuće i da lete jatno.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPon Jul 04, 2011 10:45 am

Ovo sam napisao na još jednom forumu pa vi vidite da li sam u pravu.

Jednostavno svi mi često idemo u ekstremizam ili po pitanju lepote naših ptica ili po pitanju leta, zašto je to tako malo ko zna da odgovori. Pre 3 godine sam pisao da je moj otac sa mladim golubovima posle par treninga napravio jato koje je letelo oko 4 sata ali zbog njihovih slabijih eksterijernih osobina sklonjeni su iz golubarnika, za bilo koju letačku rasu potreban je trening i naravno ptica da poseduje volju za letom, mi pričamo o belorepcima pticama koje skoro nikad niko u zadnjih 25 godina nije selekcionisao na let dok svl se večito selekcioniše na let pa 70% pa i više takmičara ne može da napravi rezultat od 4-5 časova , njih ima preko 40 hiljada odgajivača a nas sa belorepcima koji nešto ozbiljnije rade jedva 5-6 ljudi. Što znači svi koje žele belorepca i za let jednostavno selekcionišite ptice na to , ponekad se odgajivači što iz Niša što sa strane ljute kako belorepci nisu golubovi koji su nekad bili i da neće da se dignu sa krova a inače su odgajivači svl, kad ih je moj otac pitao da se klade u šta god oni požele da ako naši golubovi naprave 4 sata da njihovi svl naprave 8 sati niko nije smeo da prihvati opkladu.

Razmislite o ovome i mi da imamo toliki broj odgajivača verovatno bi i mi povećali njihovu satnicu a ne ovako iako mi se ne sviđaju sve boje kod belorepaca ja moram da ih imam kako bi se očuvao genofond jedne rase, na ovaj način razmišlja još Mladen i niko više od odgajivača pa vi vidite u kom smo mi poslu samo kod ovih boja i da pored privatnih obaveza kojih imamo mnogo trebamo terati golubove na let jednostavno postaje misaona imenica.


Pozdrav

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPon Jul 04, 2011 7:09 pm

Pozdrav Vlado,sa velikom paznjom sam procitao ovaj tvoj tekst,sta reci,i ja sam nekad gajio nase autohtone rase kao backog prevrtaca,sve dok je bio prevrtac,a bio je,naravno uz prevrtanje pratio sam i njegov eksterijer,jer sam smatrao da jedno bez drugoga ne ide,naravno to je bas ta razlika jer backog prevrtaca i danas mnogi gaje,doduse pretezno novi tip,koji bez uvrede malo ili nikako prevrce,ali se gaji.Mislim da si u pravu, ipak ti vise poznas tu rasu od nas vecine,ali za neke stvari je potrebno mnogo vise,prvo vise ptica,kvaliteta ,vremena,truda,materijalnih sredstava i naravno selekcije,koja je i najbitnija,a ona se moze raditi sa velikim brojem ptica koji nisu usko vezani krvnim srodstvom a kod belorepaca izmedju ostaloga i to moze biti problem.Isto tako se ne moze usporedjivati sa SVL iz razloga koje si naveo,SVL je kultna ptica Srbije,takmicenja su rado prihvacena,veliki broj ptica sudjeluje u takmicenju i odgaja se,naravno sto je dobro za SVL ali to belorepci nemaju,za sad,nadam se boljem..Ja nisam neki strucnjak za ovu rasu ali sam citajuci o njima i saznavsi od tebe i Mladena shvatio realnost a ona je za sad takva kakva jeste,nazalost.Pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 11:42 am

Generalno zadnjih par godina slika se popravlja ali to je još uvek izgleda nedovoljno da se upustimo u neka takmičenja u letu, ne možemo naterati ljude da u Nišu iznesu ptice na izložbu, a kamoli negde dalje, ja godišnje ukupno prodam i poklonim oko 100 mladih ptica , što znači za zadnjih 5 godina oko 500 golubova je izašlo iz mog golubarnika koji verujem da se razmnožavaju ali iskreno ne vidim ih nigde kao da su u zemlju propali a prostom matematikom trebalo da ih sada ima najmanje 3-4 hiljade primeraka na strani, izgleda da ih uzimaju ljudi koji ih gaje za svoju dušu.
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 12:05 pm

Ne treba kriviti ljude koji ih odgajaju za svoju dušu jer i ja ponekad nabavim nešto čisto za sebe,ma da volim da je i to neki kvalitet,a i vremena su se promijenila,sve je manje slobodnog vremena tako i da izložbe iz toga razloga kod većine ljudi izostaju.Pohvalno od tebe što ih i poklanjaš tako se promoviše rasa,a ne kao neki hoće da promovišu rasu(pogotovo neku koje nema na našim prostorima),a onda nabiju enormne cijene pa se onda kao čude što niko neće da odgaja tu rasu i nema više odgajivača.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 2:37 pm

ja razmišljam ako bih uzeo (to ako jer još nemam adekvatan prostor) koja bi to boja bila, nekako mi crveno najviše sad paše...mada što se mene tiče ako je lep golub sve boje im lepo stoje Smile

držao bi ih pre svega zbog lepote (za svoju dušu), izlagao bih naravno i puštao bi ih da lete kao i sve ostale kod mene... maa sad ja fantaziram, ali kad poludim lako ću ja do njih Wink

pozzzz Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 4:11 pm

Berk druže,ako ih nabaviš,pa ih budeš izlagao to onda nije za tvoju dušu,već i za našu Laughing .Ja mislim ako imaš volju za odgojem ove rase(a vidim da imaš) vjerujem da će ti Vlado ili Mladen izaći u susret što se tiče nabavljanja golubova,jedino ti je malo problem daljina,ali i to se nekako može riješiti,da i ti kolega Berk upadneš u krug belorepaca Wink Wink.Pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 5:46 pm

sve što držim je za moju dušu, pa i to takmičenje po izložbama i to me ispunjava Smile ..svakako ja verujem da će mi izaći u susret što se tiče odabira pravih golubova i daljih smernica u odgoju, jer to i njima svakako ide u korist Smile ..a sa daljinom ćemo lako, samo da se obezbede uslovi valjani Wink pozzzzz Smile
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 6:44 pm

Ja volim da na izložbama vidim neke nove rase golubova a ne uvijek iste,naravno uz određen kvalitet izloženih ptica,tako da sam na to mislio kad sam rekao da je i za našu dušu.....Biće valjda mjesta,zguraj to nekako Very Happy Very Happy Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 05, 2011 7:55 pm

xexeee ja sve što radim radim za moju dušu Wink ..osmisliću neki već prostor za njih, ali neću ih mešati sa ostalim mojim golubovima, jer hoću da mi budu odvojeni zbog letenja...naravno u dvorištu će se svakako mešati Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptySre Jul 06, 2011 10:25 pm

Što se tiče uslova za golubove svako od nas ih gaji najbolje što može i koliko mu pružaju mogućnosti, što se tiče belorepaca kao rase ni u kom pogledu nisu zahtevni , jedino što sam primetio da su mnogo svežiji i zdraviji kada su pušteni preko dana. Lično ja nisam neki pobornik izložbi jer su izgubile svaki smisao, ali zbog potreba promocije rase jednostavno mora to da se radi.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyČet Jul 07, 2011 10:00 am

sasvim se slažem...golub treba da je pušten i izložbe jesu maltretiranje za njih, ali... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyČet Jul 07, 2011 8:22 pm

Pozdrav Vladi i Berku,Vlado vidim da si unatoč obavezama počeo da intenzivno pišeš na ovom forumu što mi je drago,a ne samo da ja i Berk lupamo Laughing Laughing Laughing .Slažem se da su izložbe bitne za promociju rase,vjerujem da će "belorepcima" koristiti,jer stvarno su odgajivači malo upoznati sa ovom rasom,vjerujem da bi mali broj odgajivača mogao da ih prepozna,takav slučaj je bio kod pojedinih odgajivača na izložbama,to znam sigurno jer sam to vidio i doživio.I ja godinama ne učestvujem na izložbama,ali ne bih sad o tome,nije ni vrijeme ni mjesto.Slažem se sa Vladom da su izgubile smisao a zna se i zbog čega,odem,vidim šta ima i to je to...Inače Vlado kod tebe se na prvi pogled primjeti da je golub utegnut i da jedva čeka da izađe iz kaveza,zato sam te pitao je li ih treniraš.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPet Jul 08, 2011 2:50 pm

Daleko od toga da ja intezivno pišem i da vi lupate, počeli smo da vodimo samo konstruktivnu diskusiju . Moji golubovi su preko celog dana pušteni , zatvaraju se uveče kada svi uđu i puštaju se sutradan, ptice su u formi a i selekcijom su ostajali samo najjači , bolesni i kržljavi primerci su jednostavno neškodoljivo uklanjani.

Evo par slika, Berk je imao prilike da ih vidi, ali ti Šone nisi.

Kanalija
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 P1060142g

Njegovo potomstvo
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 P1060485m

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 P1060487y

kazalka mlada
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 P1060488jh

Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPet Jul 08, 2011 8:40 pm

Malo šale nije na odmet,znam da se Ivica neće naljutiti na mene,ali stvarno je tako u zadnje vrijeme,samo nas dvojica nešto pišemo i komentarišemo,da ne ispadne da se nešto pravimo pametni,zato sam i rekao da mi je drago da se što više golubara uključi u forum.Mladi su naravno odlično odnjegovani,čudilo bi me da je drugačije Laughing Laughing Laughing .Drago mi je da si postavio slike,imaš šta za pokazati.....Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptySub Jul 09, 2011 11:37 am

nema mesta ljutni, ja sam uvek za smeh i druženje Smile ...istina da smo mi u zadnje vreme najaktivnije ovde, ali val' će nas biti još za priču ovde. Vlada je pravi, ima šta da pokaže i što je još bitnije promoviše rasu.

lep je podmladak, to mi se dopada što si rekao da su uvek pušteni i da su prirodno selektirani, što za jednu autohtonu rasu i treba da se podrazumeva..

POZZZZZ Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyUto Jul 12, 2011 10:19 pm

Hvala vam ljudi na komentarima, pre par dana sam raspario 10-ak parova nisam bio zadovoljan kakve sam mlade izveo i taman da malo odmore .
Nazad na vrh Ići dole
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptySre Jul 13, 2011 7:14 pm

Pozdrav,mnogo puta mi se desilo da od golubova od kojih sam očekivao dobar podmladak dobijem golubove ispod očekivanja,ali to je i jedna draž u golubarstvu,jer ne bi bilo interesantno da sve ide onako kako smo očekivali.Vidim ja Vlado da ćeš ti imati dobrog podmladka,ono što sam te mislio pitati odnosi se na kaišaste varijetete.Kako si zadovoljan sa njihovom kvalitetom?Inače su mi oni posebno lijepi u svim bojama.
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish
Pocetnik
Pocetnik



Broj poruka : 51
Datum upisa : 07.03.2011
Godina : 41
Lokacija : Niš

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptySre Jul 13, 2011 9:22 pm

Ovako, imamo našu liniju ili bolje rečeno linije koje držimo preko 30 godina, međutim problem se javlja ubacivanjem novih golubova u jato i koliko god da smo oprezni u većinu slučajeva ne bude ono čemu smo se nadali, generalno sa mladima sam zadovoljan siguran sam da za sada od ovih mladih koje sam izveo bar 6-7 ulaze u priplod za narednu godinu.

Sa kaišastima je priča drugačija, ranijih godina se pažnja usmeravala na 4 osnovne boje ( crne, crvene,žute i sive) tj. kaišasti su smatrani škartom svih ovih godina i kao takvi skoro su nestali iz genofonda rase tek od 2008 godine se ušlo malo ozbiljnije u priču sa njima tj. čovek sa jednog drugog foruma Nebojša ANTANASIJEVIĆ i sam nekada odgajivač belorepaca upućuje Mladena i mene na kaišaste i to u plavoj boji, Mladen je bio ažurniji i vrlo zainteresovan dok sam ja bio krajnje rezervisan ali videvši te golubove uživo krećem i ja sa njima.
Ostalo je samo nekoliko primeraka tih ptica i veoma zanimljivo skoro sve ptice su bile van srodstva što je veliki plus, u Vranju su pronađene 2 linije, Mladen je pronašao 2 linije , jednu u nekom Zaječarskom selu a drugu od prijatelja iz Beograda Mileta Mileva , zatim čovek iz Niša Ljuba Jovanović na različitim mestima po Niškim selima pronalazi 3 linije,isto iz Niša još jedan moj prijatelj i komšija uspeva da ni iz čega stvori 2 ženke sa kojima sada radi zatim moj prijatelj Dragiša iz Leskovca nalazi 2 ženke i na kraju ja pronalazim 2 linije i to smo mahom nalazili po 1-2 goluba , što znači bilo je ukupno nekih 10-15 ptica i skoro isto toliko linija, 80% tih golubova je mnogo slabije od normala međutim parenjem sa normalima i ponovnim vraćanjem na kaišaste stvari idu na bolje u tom procesu najviše je odmakao Mladen.
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 24
Datum upisa : 04.03.2011
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyČet Jul 14, 2011 8:41 am

Zdravo svima,

Evo da se i ja malo ukljucim u diskusiju o kaisastim belorepima...Prvo, tacno je sve ono sto je Vlada napisao, ja bih jos dodao da smo u poslednji cas spasili citavih 5 varijeteta prugastih (kaisastih) belorepaca. Da je bilo lako - nije i ja sam u proteke 4 godine presao silne kilometre i isao svuda gde sam samo i pomislio da bih mogao da pronadjem neki od ovih zaborvljenih varijeteta. Da se ovaj misionarski posao isplatio govori i cinjenica da sada imamo rasu bogatiju za nekoliko razlicitih varijeteta, sa bezbroj mogucnosti i kombinacija za dalji rad i "igranje" bojama. Upravo je bogatstvo jedne rase u broju varijeteta a mi smo imali srece da pronadjemo nekoliko veoma vrednih primeraka u razlicitim krvnim linijama.

Sada smo trenutno na, otprilike, pola puta do cilja, mada treba pomenuti i to (sto Vlada nije rekao) da vec imamo ptica koje svojim kvalitetom ne zaostaju za standard bojama. Ja sam ove sezone do ovog momenta izveo nekih 15 mladih sa kaisevima u raznim bojama + nekoliko nosioca gena kaisastih, tako da cemo u narednoj sezoni raspolagati i veoma dobrim kvantitetom koji je neophodan za dalju selekciju i rad. Dalje, ja jos uvek nisam zavrsio sezonu izvodjenja, i nadam se da do kraja sezone proverima jos neke kombinacije i dobijem jos neke mlade korisne za dalji rad...E sad, da sve ne bude ruzicasto za samo nedelju dana izgubio sam jednog veoma korisnog muzjaka nosioca gena i jednu kaisastu zenku...ali to je odgoj...ovim su mi planovi dosta poremeceni ali snacicu se vec nekako i ako su ovakvi gubitci bukvalno nenadohnadivi sa genofondom ovih varijeteta koje posedujemo. Sto se kaisastih tice, naredne godine ce kod mene dobiti poseban tretman (kao u ostalom i svi golubovi, zbog gradnje novih golubarnika), pa ne sumnjam u uspeh...

Takodje je bitna cinjenica da je dosta odgajivaca prihvatilo pozitivne kritike, sto se tice ovih varijeteta, te da smo uspeli da zinteresujemo i dosta novih da krenu da ih gaje, pa verujem da ce ova nasa "prica" brzo napredovati...sto na kraju krajeva govore i cinjenice, jer su 4 godine jako kratak period a mi smo za to vreme uspeli da napravimo jako vidljiv pomak...

Naravno, na kraju da ne zaboravim da napomenem da rad sa desetak razlicitih varijeteta u jednoj rasi nije ni malo jednostavan i zahteva mnogo vremena i pracenja, kao i papirologije, posebno ako se uzme u obzir cinjenica da je skoro pola ovih varijeteta u situaciji koju smo naveli...

Pozdrav,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
http://www.niskigolubovi.info
šone
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 621
Datum upisa : 25.03.2011

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyČet Jul 14, 2011 7:11 pm

Pozdrav Vladi i Mladenu,i hvala vam na ovako opširnom odgovoru.Imao sam prilike da pročitam prije nekoliko godina o tim izgubljenim bojama kod belorepaca,tako da sam malo informisan o tome,vjerovali ili ne Laughing Laughing .Znam koliko je bilo teško vratiti te izgubljene boje i ne samo to,već i kvalitet tih ptica dovesti u normalu.Drago mi je da ste u tome bar dijelimično uspjeli,kao što sam rekao meni su u tim varijetetima i najljepši.Puno pozdrava i sreće u daljem radu sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
berk
Redovni Clan
Redovni Clan
berk


Broj poruka : 272
Datum upisa : 08.04.2011
Godina : 40
Lokacija : Novo Milosevo

NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 EmptyPet Jul 15, 2011 9:50 am

meni se takože dosta dopadaju sve varijante kaišastih golubova, ali razlika u kvalitetu postoji..ja koliko sam mogao da primetim ovako sa slika kaišasti golubovi imaju dosta slabije glave, što mene lično opredeljuje na neku od čistih boja recimo crvene, crne.... Smile

POZDRAV SVIMA Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO   NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NISKI BELOREPI VISOKO LETAC I DEO
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Golubovi Niški beli visokoletači i Niški belorepi letači
» BUDIMPESTANSKI VISOKO LETAC
» SRPSKI VISOKO LETAC ISTORIJAT
» PRIPREMA VISOKO LETACA
» NISKI VISOKOLETACI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ostale Zivotinje :: Golubovi :: Golubovi Visokoletaci-
Skoči na: