Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sarplaninac 1. deo

Ići dole 
+19
Joja
rajko ostojic
Vule
tuci
Batolino
R.D.
ZvonaHR
Draganche
zivorad
Perkan
bećar
Srki
Marko Jeremic
tomica
Banecrnogorac
srpskelegende
Marija Vasic
santicmladen29
Admin
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 12:35 pm

Ako nije problem da kazete poreklo pasa ilace lepisu vam psi.
Nazad na vrh Ići dole
ZvonaHR
Neznanac
Neznanac
ZvonaHR


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.03.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 1:46 pm

Porjeklo mojih pasa je nepoznato,papire o njima nemam.Ženku sam nabavi na jedan ,, čudan ,, način.Ukrao sam štene od jednom poznanika iz sela.Sa njim sam čak i dobar.Nedaleko do njegove farme-salaša se nalazi zemlja koju sam obrađivao,na salašu je i dobar bunar gdje sam išao po vode.Kako se taj kolega bavi sa uzgojem ovaca,odnosno svega.Za ništa nevodi neku preveliku brigu,čak su mu i svinje ugibale zbog gladi o ostlom životinjama nevrjedi pisati.Sada da dođete do njega ima sigurno 50 pasa raznih pasmina a psi su u vrlo jadnom stanju.Tako je izgledala i mater ovo moje kuje,bila je smještena pored kamare slame,na suncu.Bez kapi vode a kamoli neke hrane.Oko nje je bilo 8 štenadi,nikad nisam imao šarplaninca i odlučim uzeti jedno štene iz neke tuge i žalosti.U samom startu na to štene potrošio sam sigurno 200eura da je ga dovedem u neki red.Buha prepuna,rebra sva ispala van,užas.Tretiranje protiv crjevnih parazita,vitamini,minerali sve uglavnom kroz inekcije,samo da dođe k sebi.Danas mi tih novaca uopče nije žao,jer imam psa za poželjeti.Nakod 2godine odlučim je napariti sa psom isto šarcem ali bio je nešto malko veči od moje ženke,ona je 54cm.
Nazad na vrh Ići dole
R.D.
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.03.2011
Lokacija : Ravnica

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 5:19 pm

Nisam u ranijem periodu bio nesto mnogo uz net.Te se ovom prilikom sada prikljucujem temi.
Pozdrav za domacina foruma,uz nekoliko slika mojih pasa.

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Ajiaqn25qs6jx3gdhxbf
Sarplaninac 1. deo - Page 4 Bk48pvuz3byjqj77r684
Sarplaninac 1. deo - Page 4 Hrs94goqe3snky58gd2f
Sarplaninac 1. deo - Page 4 Y8e1juqj1uqx8isf9j
Sarplaninac 1. deo - Page 4 41z6u8s3e4jsq3vb0y7
Sarplaninac 1. deo - Page 4 0l9idw3quc37l8octi1n
Sarplaninac 1. deo - Page 4 Nz4x8cncgghvqnuv23k2
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 5:20 pm

DOBRO DOSO DEJANE.
Nazad na vrh Ići dole
R.D.
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.03.2011
Lokacija : Ravnica

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 5:22 pm

Hvala na dobrodoslici. Nadam se da ne narusavam temu,sa fotkama pasa,koji se nisu penjali na izlozbeno pobednicke tronove.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPet Mar 04, 2011 5:25 pm

pa prijatelji ja i ti se neznamo 1 dan tako da se nesekiras.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 7:23 pm

Pa gde su rezultati sa danasnje izlozbeja sam bio ali nisam obraco paznju slikosam samo neke pse koji se vode ko sarplaninci a rep u dupe ili jih vuku po ringu steve prcka ker drugi prvo mesto dao nekoj velikoj ragi neznam ciji je nesvidja mi se po vecini je trebo prvi da bude vuletovog kera dali je saban obrad izbacio nije hteo da ide po ringu kuja dali je dobila r cacib neznam nisam ga pitao ali cuo sam drndini kerovi bilo ih je ja mislim 3 kom i malo sam poprico sa drndom ove sto sam video nisu zvalavi psi po meni samo za mene jedan bezveze isgubljen dan ali makar sam se video sa perom ristica karabas sa politike i jos nekim odgaivacima pozdrav toliko od mene.
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:14 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01248
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:14 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01277
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:15 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01279
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:15 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01245
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:16 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01267
Nazad na vrh Ići dole
santicmladen29
Neznanac
Neznanac



Broj poruka : 14
Datum upisa : 05.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyNed Mar 06, 2011 8:58 pm

Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 5:52 pm

E sad, lose stvari i razocarenje svih razocarenja, savest mi nalaze da moram da napisem, a da bi ljudi imali kompletan uvid u to, zelim eksplicnitno da opisem slucaj. Dakle, II grupa sudija ŠKIPIĆ OBRAD koji je sudio Sarplanincima i Kavkaskim Ovcarima --->>> BRUKA i SRAMOTA srpske kinologije i danasnjeg dana. Pre svega, covek je sve vreme bio u vidno alkoholisanom stanju. Sudio je sedeci, ne gledajuci pse, na pitanje, zasto ne ustane, a da psi trce u krug, dobili smo odgovor da to nisu nemacki ovcari pa da treba da trce?! Izuzetno los i drzak odnos prema izlagacima, nepostovanje...strasno! Kako je ovo neko mogao da dozvoli? Juce je odrzana specijalka Ruskih Rasa u Novim Banovcima, koju je sudila vrhunski strucnjak iz Rusije, gospodja Ivanova T.M. gde je BOB uzela Mlada zenka Zira potomak Erkana iz Ruskog izvora, koja je dobila samo pohvale, danas, kod doticnog treznog "gospodina" nije postala prvak razreda mladih, vec je titulu dao psu koji ima ocigledan problem sa kretanjem. Da li ovo nekom lici na nesto sto je realno i fer? Izvolite pa presudite sami. Inace, u Sarplanincima je favorizovao pse svog uzgoja, opet na ocigled svih. Zaista nemam reci, nakon divnog sudjenja u Novembru, sta smo docekali. Iskreno se nadam da doticni "gospodin" nikada vise nece prici ni jednom ringu, a kamoli nekome da sudi, a gospodi koja su ga uvrstila da sudi medjunarodnu izlozbu koja treba da ima ugled, neka je na cast.
EVO KAKO SE PONASA NAS POZNATI ODGAIVAC SARPLANINACA .
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 6:34 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01261
Pobednik u Beogradu King Vujanski
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 6:41 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 DSC01243
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 6:41 pm

Pa zato mu je i dao pobedu samo mi nije jasno uzimaju kinoloskog sudiju od 80 god bio sam blizu ringa i nista ga nisam cuo kada je pricao pored toliko mladih sudija stvarno katastrofa da uzmu coveka od 80 god.
Nazad na vrh Ići dole
ZvonaHR
Neznanac
Neznanac
ZvonaHR


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.03.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 8:44 pm

Nije to samo među psima ima sličnih primjera i na izložbama golubova.Posebno King golubova
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 9:45 am

Da prenesem sa BK:
Dejan Đorđić je napisao:
Citat :
pobednicki pas,ciji god da je,prelep je sarplaninac.Izvorna genetika je isplivala na povrsinu,ja mislim da vidim mnogo crta jedne mnogo cenjene linije nekadasnjeg vrlo cenjenog coveka i uzgajivaca sa Kosova.
Cini mi se i da je neko piskio uz vetar pa se malko pomokrio.


Poslednji izmenio bećar dana Uto Mar 08, 2011 9:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 9:46 am

Srpske legende je napisao:
Citat :
sto se tice Obrada i ja znam da nepije ali brate trebali su i mladjeg sudiju covek nije vise za to.
Drndarski je napisao:
Citat :
Obrada Skipica poznajem vec 30 godina i odgovorno tvrdim da NIJE BIO PIJAN , jer ne pije sigurno preko 20 g. , a da je bio pijan, svi bi to znali i niko ne bi nagadjao. Istina je da je delovao nekako umorno. Mozda mu i nije bilo dobro juce , pa i mladima se to desava, a on ima preko 70g.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 10:02 am

EVO TEKST KOJI JE NAPISAN U VEZI SUDJENJA MADA ISTO MISLIM DA OBRAD NEPIJE

Postovanje gospodi koja ovde pisu.

Morah da se ukljucim u diskusiju iako me se zaista ne tice, cak ni indirektno, (ne bavim se psima II grupe), ali vidim da je moj post sa komentara na beogradski cacib ovde u nekoliko navrata citiran i o njemu se raspravlja na sav glas, pa s tim u vezi osecam potrebu da nesto napisem.

Dakle, uz sve uvazavanje ovde prisutnih ljudi i njihovih misljenja, kao i godina iskustva u kinologiji, moram da kazem da mnogi nisu u pravu. Nikakve insinuacije nije bilo i ja tvrdim da je sudija Obrad Skrpic, bio pod uticajem alkohola. Ne poznajem coveka 20 godina kao ovde neki i zaista ne bih zeleo nikada u zivotu vise da ga vidim (potrudicu se da uspem u tome), ali umem da prepoznam pijanog coveka. Osim pijanstva koje mogu da mu oprostim, jer sam visoko tolerantan prema alkoholicarima, covek je izuzetno nevaspitan. Sam nacin obracanja, fond i odabir reci sa kojima se obraca ljudima, izlagacima, nije ni malo primeren. Jos jedna stvar koja nije primerena jeste izgled gospodina. Ne spadam u pobornike mode, ali onako obucen ne moze da ide ni do trafike da kupi cigarete, a kamoli da sudi medjunarodnu manifestaciju. Meni je licno licio na onu "gospodu" koje mozemo po selima da vidimo kako sede ispred trafike i "osvezavaju" se u vrelim (pa i hladnim) danima. Da li covek ima neko znanje, ili je imao pa ga je sa godinama izgubio, zaista ne zelim da ulazim, ali znam da ocenska lista koja sadrzi sledece: Pas srednje visine, bez mana. (tu je tacka), ne moze biti ni najmanje ozbiljna! Znam ljude koji su dosli iz susednih zemalja, sa vise pasa, koji su odvojili vreme, platili gorivo, putarine, parking, hranu, pice i prijave za vise pasa da bi dobili, sta? Takvu ocensku listu? ...Nesto mi se tu ne uklapa. Licno sam bio prisutan kada su Kavkaski Ovcari bili na programu i video sam kako sudi sedeci, kako zdusno brani svoje uverenje da Kavkasci citiram: "Nema sta da trce u krug...nisu to Vucjaci"! Za mladu zenku Kavkasca koja ima 70 cm (Maksimum po novom standardu) napisao je: Pas je srednje visine! Inace ta ista zenka, je samo dan ranije na specijalki u Novim Banovcima, kod medjunarodnog sudije, vrhunskog strucnjaka uzela BOB i bila druga u BIS-u (ispred nje je bila Azijatkinja). Dakle na izlozbi na kojoj su "sevale" cetvorke na sve strane, ona je proglasena za najboljeg psa rase, a ovde nije bila PRM, jer je tu titulu odneo pas koji ima ocigledan problem sa kretanjem. Psu kog nije ni izdaleka video napisao je da nema testise?! Kada je momak otisao gore da se zali, naisao je na situaciju nalik kafanskoj, gde su mu se u lice smejali sto je dosao da se zali, sa recima: "Uuuu, sta se zalis, jos si ti dobro i prosao"...znaci da je neko ZNAO za "kvalitetno sudjenje" doticnog gospodina. Ja sam naveo sudiju iz Novembra (izvinjavam se sto mu ovog momenta ne znam ime) tokom cijeg sudjenja sam takodje sve vreme bio prisutan, kao primer odmerenosti, dobrog ophodjenja prema izlagacima i fer sudjenja. Sarplanince ne pratim, niti se razumem, ali sam cuo od mnogih ljudi na samoj izlozbi da je dao titulu psu koji ne zasluzuje, samo zato sto on ima nekog udela u uzgoju. (To ne tvrdim, ali verujem ljudima, jer je ta prica dosla sa vise strana). Takodje sudijina izjava da je bitno da je pas sto veci, se kosi sa svim standardima i po meni to moze da izjavi samo obicna neznalica. Koliko ja znam, a nesto ipak i znam (mada nisam popio svo znanje ovog sveta) bitno je da je pas srazmeran i da dostigne odredjenu velicinu koja se nalazi u standardu opisana.

Ovo vam je samo misljenje nekoga ko apsolutno nema nikakav interes u celoj prici, ko se bavi (takodje neprofitabilno) IX grupom, ali je bio prisutan i video to sudjenje koje zaista ne bih voleo da iko brani ni u jednom segmentu, jer je to ponizenje za sve nas koji smo bili tamo i silno se razocarali, bili ponizeni.

Samo cu dodati da se nadam da se nikada vise nece ponoviti nista slicno u srpskoj kinologiji i sloziti se sa konstatacijom nekog ovde da ako su se neki ljudi umorili od sudjenja i kinologije, neka idu u zasluzenu (a pre ce biti nezasluzenu) penziju i neka puste mlade da dobiju sansu da sude i dokazu se.

Srdacan pozdrav svima koji posvete paznju mom postu.
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 10:21 am

[quote]umem da prepoznam pijanog coveka. Osim pijanstva koje mogu da mu oprostim, jer sam visoko tolerantan prema alkoholicarima, covek je izuzetno nevaspitan. Sam nacin obracanja, fond i odabir reci sa kojima se obraca ljudima, izlagacima, nije ni malo primeren. Jos jedna stvar koja nije primerena jeste izgled gospodina. Ne spadam u pobornike mode, ali onako obucen ne moze da ide ni do trafike da kupi cigarete, a kamoli da sudi medjunarodnu manifestaciju. Meni je licno licio na onu "gospodu" koje mozemo po selima da vidimo kako sede ispred trafike i "osvezavaju" se u vrelim (pa i hladnim) danima.
Nema potrebe da komentarišem. Dovoljno je da sam boldovao...
Pojedinci sebi svašta dozvoljavaju i piskaraju inkognito po forumima lečeći komplekse.
Indikativno je da niko od izlagača KO ne daje komentar.
Nazad na vrh Ići dole
bećar
Redovni Clan
Redovni Clan



Broj poruka : 269
Datum upisa : 19.02.2011

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 11:17 am

Opet sa BK:
Citat :
sta znas ti o tom coveku,necu da ga branim ali Obrad ne pije duzi vremenski period.Iza ovog stojim i smesno je da da prica ide u tom pravcu.Godine su godine i svakog stizu.
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 4:42 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 182903_106272976119270_100002097057667_57453_4691338_n
Nazad na vrh Ići dole
srpskelegende
Moderator
Moderator
srpskelegende


Broj poruka : 1304
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banatsko Novo Selo

Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 EmptyUto Mar 08, 2011 4:43 pm

Sarplaninac 1. deo - Page 4 189201_108835429196358_100002097057667_81121_733788_n
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sarplaninac 1. deo   Sarplaninac 1. deo - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sarplaninac 1. deo
Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» SARPLANINAC NA POKLON.
» SARPLANINAC ZA PARENJE
» SARPLANINAC SLOBODAN ZA PARENJE
» ŠARPLANINAC SLOBODAN ZA PARENJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Kinologija :: FCI grupe :: FCI II-
Skoči na: